20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mark Menzies: poseł rezygnuje z członkostwa w Partii Konserwatywnej po oskarżeniach o niewłaściwe wykorzystanie funduszy partii

Mark Menzies: poseł rezygnuje z członkostwa w Partii Konserwatywnej po oskarżeniach o niewłaściwe wykorzystanie funduszy partii

Poseł Mark Menzies ustąpi podczas następnych wyborów i zrezygnował z członkostwa w Partii Konserwatywnej po tym, jak stwierdzono, że wykazuje „wzorzec zachowania” poniżej standardów parlamentarzystów.

Poseł Fylde został oskarżony o wykorzystywanie funduszy partii na wypłaty „złych facetów”.

Partia stwierdziła, że ​​„nie może stwierdzić”, czy fundusze partii zostały wykorzystane niezgodnie z przeznaczeniem, ponieważ pochodziły one od organu spoza jej jurysdykcji.

Menzies wcześniej stanowczo zaprzeczał zarzutom.

Na początku tygodnia poseł został zawieszony w członkostwie w Partii Konserwatywnej po pojawieniu się zarzutów czasy We wczesnych godzinach porannych grudnia ubiegłego roku zadzwonił do działacza partyjnego i poprosił o 5000 funtów.

Menzies został również oskarżony o wykorzystanie 14 000 funtów z funduszy partii na opłacenie rachunków medycznych.

W niedzielnym oświadczeniu Menzies oświadczył, że złożył rezygnację „z powodu presji wywieranej na mnie i na moją starszą matkę”.

Kontynuował: „To był dla mnie niezwykle trudny tydzień i proszę o poszanowanie prywatności mojej rodziny”.

Partia Konserwatywna oświadczyła, że ​​zakończyła wewnętrzne dochodzenie, w wyniku którego ustalono, że pieniądze przesłane Menziesowi „zostały podpisane przez sygnatariuszy Westminster Field Group”.

Partia stwierdziła, że ​​grupa „wykracza poza kompetencje” zarówno Partii Konserwatywnej, jak i Lokalnego Stowarzyszenia Konserwatystów Fylde, dodając: „Nie możemy zatem stwierdzić, że doszło do niewłaściwego wykorzystania funduszy Partii Konserwatywnej”.

„Uważamy jednak, że istnieje wzorzec zachowań poniżej standardów oczekiwanych od parlamentarzystów i osób fizycznych chcących przekazywać datki na fundusze lokalnych kampanii, które nie podlegają bezpośredniej władzy torysów”.

Dochodzenie wykazało również, że pan Menzies mógł naruszyć Zasady Nolana, które mają obowiązywać osoby sprawujące funkcje publiczne. Cechuje ich bezinteresowność, uczciwość, obiektywizm, odpowiedzialność, otwartość, uczciwość i przywództwo.

W piątek przywódczyni Partii Pracy Anneliese Dodds napisała do policji w Lancashire, wzywając do wszczęcia śledztwa.

Siły zbrojne oświadczyły, że „otrzymały list zawierający szczegółowe informacje na temat obaw związanych z tą sprawą i bardziej szczegółowo sprawdzamy dostępne informacje”.

W niedzielę Dodds powiedziała, że ​​Partia Konserwatywna, która po raz pierwszy dowiedziała się o zarzutach wobec Menziesa w styczniu, musi „wyjść z ukrycia i wyjaśnić działania, jakie podjęła w odpowiedzi na te przerażające zarzuty”.

Po ogłoszeniu wyników śledztwa gubernatorzy obiecali „udzielić się z policją wszelkimi informacjami, jeśli uznają, że będą one przydatne w dochodzeniu, które zdecydują się przeprowadzić”.

Stwierdziła także, że „sugestie, że partia nie rozważyła poważnie tej kwestii, są w sposób oczywisty fałszywe”.

Partia ogłosiła, że ​​przeszkoli poszczególne osoby w partii w zakresie zarządzania „kontami wykraczającymi poza zakres kompetencji Partii Konserwatywnej” i utworzy infolinię dla sygnalistów.

Menzies pozostanie niezależnym parlamentarzystą do następnych wyborów, co oznacza, że ​​w okręgu wyborczym nie odbędą się wybory uzupełniające.