22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Margot Robbie pracuje nad filmem Monopoly

Margot Robbie pracuje nad filmem Monopoly

Po spotkaniu z cudownym światem plastiku Kraina Barbieprojekt Margot Robbie Kierujemy się w bogaty teren Monopol.

Firma Robbiego, LuckyChap, wraz z partnerami Tomem Ackerleyem i Josie McNamarą produkują pełnometrażowy film akcji oparty na grze planszowej inspirowanej wszechobecnymi nieruchomościami. Producentem filmu będzie także Hasbro Entertainment, sponsor Monopoly.

Lionsgate rozszerzyło prawa do tworzenia gier planszowych poprzez zakup eOne, który został sfinalizowany w grudniu 2023 roku. Według studia Monopoly to najpopularniejsza marka gier planszowych na świecie, posiadająca 99% globalnej świadomości. Jest dostępny w ponad 100 krajach na całym świecie, a od 1935 roku sprzedał się w prawie pół miliarda egzemplarzy.

Nie jest jasne, w jaki sposób Robbie i firma planują utkać narrację ze świata Monopoly 2D. (Kto wcieli się w maskotkę gry, Rich Uncle Pennybags? Czy przejdą Go? Czy zdobędą 200 dolarów?) Nic jednak dziwnego, że Lionsgate rozważyło podjęcie wyzwania. LuckyChap wyprodukował niedawno hitowy minifilm zatytułowany „Barbie”, oparty na uwielbianej lalce Mattel, który stał się najbardziej dochodowym filmem roku 2023 z kwotą 1,4 miliarda dolarów na całym świecie.

Nie ujawniając żadnych szczegółów, prezes Lionsgate Motion Picture Group, Adam Fogelson, zasugerował, że LuckyChap ma „jasny pogląd” na temat nadchodzącego filmu „Monopoly”. Ogłosił to podczas CinemaCon, corocznych targów kinowych odbywających się obecnie w Las Vegas. Wypełniona sala kinowa w Koloseum w Caesars Palace głośno wiwatowała na tę wiadomość.

„Nie mogę sobie wyobrazić lepszego zespołu produkcyjnego dla tej ukochanej i kultowej marki niż LuckyChap” – powiedział Fogelson. „To wyjątkowi producenci, którzy wybierają swoje projekty z wielką uwagą i starannością, i dołączają do Monopoly z jasnym punktem widzenia. Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z całym zespołem LuckyChap nad czymś, co naszym zdaniem może być ich kolejnym hitem.”

LuckyChap, którego poprzednie projekty to „Ja, Tonya” i „Obiecująca młoda kobieta”, cieszy się dużym zainteresowaniem po ogromnym sukcesie „Barbie”. Niedawno wspierała nadchodzący film w Sundance „My Old Ass”, który został sprzedany Amazonowi MGM Studios za 15 milionów dolarów. Następnie firma wyprodukuje dla Universal Pictures nową bożonarodzeniową komedię Wilde'a „Naughty”.

READ  Czterokrotne pożegnanie: psy królowej i źrebię biorą udział w procesji pogrzebowej | Królowa Elżbieta II

„Monopoly to fajna funkcja – gra słów w pełni zamierzona” – powiedział LuckyChap. „Podobnie jak wszystkie najlepsze marki gier, ta gra od pokoleń odbija się echem na całym świecie i jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością ożywienia tej gry wraz z niesamowitymi zespołami zaangażowanymi w Lionsgate i Hasbro”.

„Jako jedna z najbardziej kultowych gier na świecie, Monopoly zapewnia niesamowitą platformę do opowiadania historii” – powiedział Zev Foreman, prezes ds. filmu w Hasbro Entertainment. „Jesteśmy podekscytowani, że możemy współpracować z wyjątkową wizją LuckyChap i Lionsgate, aby zapewnić ten historyczny kawałek popkultury na ekran.” „Ten duży”.

W imieniu studia „Monopoly” nadzoruje James Myers. Robert Melnyk kierował procesem zawierania transakcji przez studio.