15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Marcin Bulga celuje w koszulkę nr 1 Polski po przełomowym sezonie w OGC Nice

Marcin Bulga celuje w koszulkę nr 1 Polski po przełomowym sezonie w OGC Nice

mówi L'Équipe, Bramkarz OGC Nice Marcin Bulga (24 l.) powiedział, że jego celem jest zdobycie koszulki nr 1 dla reprezentacji Bolana.

To była przełomowa kampania dla Bulgi, która na początku sezonu w Nicei wyprzedziła Kaspera Schmeichela i zdobyła koszulkę nr 1. Następnie duński bramkarz opuścił boisko Les Eiclones, To sprawia, że ​​Bulka jest niekwestionowanym pierwszym wyborem. Odegrał kluczową rolę w utrzymaniu 13 czystych kont w Ligue 1. Stracił zaledwie 11 bramek w 20 meczach Ligue 1. Połóż Jima Francuska drużyna z najwyższej półki ma w tym sezonie jedną z najlepszych defensyw.

Nicea jest najbliższym pretendentem do tegorocznego tytułu mistrza Paris Saint-Germain, a Bulga postanowił pomóc klubowi w osiągnięciu jego celów w tym sezonie.

Chcę osiągnąć nasze cele z Niceą. To już tylko cztery miesiące. Nasze przeznaczenie jest w naszych rękach i nie chcę, żebyśmy się poddali” – stwierdziła Bułga L'Équipe.

W listopadzie Bulga powiedział, że nie chce odchodzić z klubu, dodając jednak, że teraz chce zrobić krok naprzód na poziomie międzynarodowym. „Chcę być polskim numerem 1” powiedział. Pulka zadebiutował w Polsce 21 listopada, wchodząc w przerwie meczu z Łotwą i zachowując czyste konto w wygranym 2: 0 meczu. Zastąpienie doświadczonego Wojciecha Szczęsnego nie będzie łatwym zadaniem, ale Bulga z pewnością ugruntował swoją pozycję w tym sezonie serią elitarnych występów.

GFFN | Łukasza Entwistle’a

READ  Konferencja prasowa Narodowego Banku Polskiego nie brzmi źle | Pstryknąć