29 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mapy Google szacują teraz opłaty za Twoją podróż

Mapy Google szacują teraz opłaty za Twoją podróż

W aplikacjach na Androida i iOS zaczyna pojawiać się nowa funkcja Map Google, która szacuje, ile trzeba zapłacić opłat za przejazd określoną trasą, według google. Policja Androida Raporty Widzę nowe stawki opłat w aplikacji, chociaż nie są one jeszcze widoczne na parze urządzeń, które wypróbowaliśmy na tej samej trasie. Funkcja opłat została po raz pierwszy ogłoszona przez Google w kwietniu.

Google twierdzi, że wyświetlane ceny opłat są oparte na „rzetelnych informacjach od lokalnych organów pobierających opłaty” i uwzględniają upływ opłat oraz porę dnia przy obliczaniu całkowitego kosztu. Nadal istnieje również opcja „unikania opłat” podczas obliczania tras. Wcześniej Mapy Google mogły ostrzegać, kiedy opłaty za przejazd były zazwyczaj uiszczane za podróż, ale nie obliczaj, jakie mogą być te opłaty.

Według Google funkcja jest dostępna dla „prawie 2000” dróg płatnych w USA, Indiach, Japonii i Indonezji w aplikacjach na iOS i Androida. Mówi, że „wkrótce” planuje dodać obsługę w większej liczbie krajów.

READ  Logitech G Cloud Gaming Handheld o wartości 350 USD pojawi się w październiku