14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mapa pokazuje, gdzie można zobaczyć zaćmienie Słońca w Stanach Zjednoczonych

Mapa pokazuje, gdzie można zobaczyć zaćmienie Słońca w Stanach Zjednoczonych

Niektóre z najbardziej niesamowitych zjawisk astronomicznych, które można zobaczyć z Ziemi, to zaćmienia Słońca, kiedy Księżyc przechodzi między Ziemią a Słońcem i blokuje część lub całość światła słonecznego. Wynikająca z tego ciemność w ciągu dnia jest wspaniała i może zapewnić wspaniałe widoki – chociaż ze względów bezpieczeństwa nigdy nie należy patrzeć bezpośrednio w słońce i należy używać Narzędzie takie jak kamera otworkowa zamiast tego obserwować zaćmienie.

Jednak te zaćmienia występują na dość skomplikowanej osi czasu związanej z orbitą Księżyca, więc może być trudno śledzić, kiedy i gdzie zobaczysz zaćmienia. Aby w tym pomóc, NASA stworzyła mapę Stanów Zjednoczonych, która pokazuje, kiedy i gdzie można zobaczyć zaćmienia Słońca w 2023 i 2024 roku.

Wykorzystując obserwacje z różnych misji NASA, ta mapa pokazuje, gdzie cień Księżyca przetnie Stany Zjednoczone podczas obrączkowego zaćmienia Słońca w 2023 r. i całkowitego zaćmienia Słońca w 2024 r. Mapa została opracowana przez Naukowe Studio Wizualizacji NASA (SVS) we współpracy z Zespół Animacji NASA Heliofizyka (NASA HEAT), część portfolio NASA Science Animation. NASA/Science Visualization Studio/Michaala Garrison; Obliczenia zaćmienia wykonane przez Erniego Wrighta z Centrum Lotów Kosmicznych Goddard NASA

the Mapa jest kompletna Pokazuje najbliższe dwa roczne zaćmienia Słońca oraz terminy, w których należy ich szukać na podstawie Twojej lokalizacji i strefy czasowej. Obszary, które będą świadkami zaćmienia Słońca, to długie i wąskie pasma ze względu na ścieżkę pozostawioną przez cień Księżyca na Ziemi. Są to obszary, w których słońce wydaje się być całkowicie zaćmione, chociaż osoby poza tymi obszarami będą mogły zobaczyć częściowe zaćmienie – gdzie księżyc zasłania część tarczy słonecznej, ale nie całą twarz.

Szczęśliwcy obserwatorzy nieba w San Antonio w Teksasie będą mogli zobaczyć zaćmienia w 2023 i 2024 roku, które będą miały miejsce 14 października 2023 roku i 8 kwietnia 2024 roku.

READ  Nowa wyspa pojawiła się na Oceanie Spokojnym po podwodnej erupcji wulkanu: ScienceAlert

Mapa została stworzona przez Michalę Garrison, członkinię Scientific Visualization Studio (SVS) w NASA Goddard Space Flight Center, aby pomóc ludziom informować o zaćmieniach, aby nie przegapili okazji do uchwycenia tych ekscytujących wydarzeń.

— powiedział Garnizon oświadczenie. „Ale wtedy nic o tym nie wiedziałem. To sprawia, że ​​chcę na przykład pojechać do Albuquerque”. [New Mexico] W 2023. A potem, w 2024, na południe”.

Powiedziała, że ​​stworzenie mapy tak, aby była zarówno użyteczna, jak i atrakcyjna wymagało kilku poprawek. „Wymagało to wielu prób i błędów. Chciałem, aby był pomocny dla czytelnika, ale nie przytłaczający – i nadal był świetnym produktem do obejrzenia, aby przyciągnąć uwagę ludzi.”

Zalecenia redaktorów