5 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Macron mówi, że odbył „jasną i uczciwą” dyskusję z Muskiem na temat polityki Twittera | Elona Muska

Emmanuel Macron powiedział, że odbył „jasną i uczciwą” dyskusję z Elonem Muskiem na temat zasad moderowania treści na Twitterze, zaledwie dzień po tym, jak prezydent Francji ogłosił swoje obawy w tej sprawie.

Przejrzyste zasady dotyczące użytkowników, znacznie udoskonalona kontrola treści i ochrona wolności słowa: należy podjąć wysiłki wcześniej Świergot Macron napisał na Twitterze po spotkaniu z Muskiem w piątek po południu.

Dostosowanie do ambicji przemysłu motoryzacyjnego i reindustrializacji we Francji i Europie, J’ai échangé aujourd’hui avec @pracownik sur les futurs projets industriels verts, notamment sur la fabrication de véhicules électriques et de batterys. pic.twitter.com/oMwcejKGx6

— Emmanuela Macrona 3 grudnia 2022 r

A w czwartek Macron – który przebywa z wizytą w Stanach Zjednoczonych który obejmował rozmowy z Joe Bidenem Powiedział w wywiadzie dla Good Morning America, że ​​wierzy, że wolność słowa ma „obowiązki i ograniczenia”.

Badacze zgłosili wzrost mowy nienawiści na platformie mediów społecznościowych po tym, jak Musk, rzecznik wolności słowa, ogłosił ułaskawienie kont zawieszonych pod poprzednim kierownictwem firmy, które nie łamały prawa ani nie angażowały się w „okropny spam”.

Musk, najbogatszy człowiek świata, przejął Twittera w październiku i szybko wprowadził zmiany w produktach i personelu, Łącznie ze zwolnieniem tysięcy pracowników Z zespołami w dużej mierze odpowiedzialnymi za moderację treści.

Merkury miliarder Odzyskano dużą liczbę kont Został wcześniej zakazany za naruszenie zasad dotyczących treści, w tym zasad byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, byłego doradcy Trumpa Steve’a Bannona, brytyjskiej prawicowej komentatorki Katie Hopkins i byłego czarodzieja Ku Klux Klanu Davida Duke’a. Ye, wcześniej znany jako Kanye West, został na krótko sprowadzony Potem znów został zakazany W tym tygodniu po tym, jak raper zamieścił na Twitterze zdjęcie swastyki zmieszanej z gwiazdą Dawida.

Twitter też to ma Przestań narzucać reguły Uniemożliwiaj użytkownikom udostępnianie błędnych informacji na temat Covid-19 i skuteczności szczepionek.

Najbogatszy człowiek świata nie ukrywał swojego zdecydowanego sprzeciwu wobec ograniczeń zdrowotnych wprowadzonych w celu walki z pandemią, zwłaszcza gdy oznaczały one tymczasowe zamknięcie jego fabryki Tesli w Kalifornii.

Macron w zeszłym tygodniu skrytykował Muska za zmianę polityki, ponieważ we Francji gwałtownie wzrosły infekcje Covid-19.

Musk, który opisał siebie jako „absolutną wolność słowa”, widział, jak reklamodawcy odwracają się od strony, odmawiając Twitterowi głównego źródła dochodów.

Plan podróży francuskiego prezydenta obejmował wizytę w Luizjanie, stanie USA najbardziej historycznie związanym z jego krajem, aby uczcić dawne więzi kulturowe i omówić politykę energetyczną i kryzys klimatyczny.

W piątek Macron spotkał się z przywódcami politycznymi i zwiedził historyczną dzielnicę francuską Nowego Orleanu, serce miasta, zatrzymując się, by porozmawiać i uścisnąć dłoń przechodniom.

Ta wizyta państwowa pozwala nam umieścić Francję, a wraz z nią i Europę, w centrum amerykańskiej agendy. „To dobra rzecz” – powiedział Macron dziennikarzom po francusku, zgodnie z tłumaczeniem dziennikarzy.

READ  Zapobieganie przerwom w dostawie prądu w Teksasie dzięki energii odnawialnej