30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Liz Garbus o sprawieniu, by serial o Harrym i Meghan w serwisie Netflix był „osobisty i bezpłatny”

Liz Garbus o sprawieniu, by serial o Harrym i Meghan w serwisie Netflix był „osobisty i bezpłatny”

„Nie zawsze oczekuje się, że ludzie na poziomie celebrytów będą mówić z emocjonalną szczerością i intensywnością o rzeczach, które ich niepokoją lub są skomplikowane w ich życiu” – powiedział Cogan. „Chcieli to zrobić, a to było bardzo odświeżające dla nas jako gawędziarzy”.

Pan Cogan dodał, że ich historia jest również osadzona w „brytyjskiej historii i rasie kolonialnej oraz jej związku z monarchią”. Innymi słowy, kwestie, które z pewnością sprawią, że monarchia się zająknie.

W tej serii pani Garbus analizuje kontekst osobistych archiwów pary, łącząc nagrane przez siebie dzienniki wideo z oficjalnymi wywiadami i archiwalnymi materiałami filmowymi rodziny królewskiej. Matka Meghan, Doria Ragland, pojawiła się epizodycznie, podobnie jak kumple Harry’ego ze szkoły z internatem, zespół ochrony Meghan w Kanadzie, jej przyjaciele ze studiów i współpracownicy z programu telewizyjnego „SWAT”.

Zdjęcia rozpoczęły się w listopadzie 2021 roku i zakończyły w lipcu, kilka miesięcy przed śmiercią królowej Elżbiety II. Zapytana, czy Harry i Meghan mieli kontrolę nad produktem końcowym, pani Garbus powiedziała, że ​​była to współpraca. Kiedy naciskano, czy para ma ostateczną zgodę na serial, odpowiedziała: „To była współpraca. Możesz mnie pytać, ale to właśnie powiem”.

Ten projekt jest zwieńczeniem przypadków, które pani Garbus zarejestrowała w ciągu ostatnich dwóch dekad. Niezależnie od tego, czy jest to sprawiedliwość społeczna widziana oczami systemu więziennictwa („Farma: Angola, USA” i „Girlhood”), czy ujawnianie burzliwych osobistych historii znanych, ale mało znanych postaci – Bobby’ego Fishera, Marilyn Monroe i Niny Simone – zdrowie psychiczne i systemowe wykroczenia Są to tematy, do których wracasz raz po raz. (Pani Garbus wyreżyserowała także serial dokumentalny New York Timesa zatytułowany „Czwarta władza”).

Garbus powiedział, że w przypadku Harry’ego i Meghan historia już istniała, kiedy się zaangażowała, po raz pierwszy dla filmowca, który woli decydować, jak najlepiej zaangażować się w swoich poddanych. Dokumentalista Garrett Bradley był wcześniej związany z projektem, ale rozstali się, ponieważ styl pani Bradley nie był zgodny z zainteresowaniami pary. Przedstawiciele pani Bradley odmówili komentarza.

READ  Marilyn Monroe w obronie Ana de Armas z „blond” akcentem

Pani Garbus powiedziała, że ​​Harry i Meghan byli zainteresowani opowiedzeniem swojej historii miłosnej w historycznym kontekście brytyjskiej monarchii. Pani Garbus chciała to rozwinąć i zbadać, w jaki sposób ich osobista przeszłość wpłynęła na ich teraźniejszość.