7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Lider e-grocery w Polsce Frisco.PL i TGW pogłębiają współpracę

(Marchtrenk, 25. stycznia 2023) Do końca 2023 roku TGW zakończy budowę wysoce zautomatyzowanego centrum logistycznego dla Frisco.pl w Warszawie. To już drugi projekt realizowany wspólnie przez obie firmy. Dla internetowego sklepu spożywczego projekt ten położy podwaliny pod planowany dynamiczny rozwój w nadchodzących latach na wysoce konkurencyjnym polskim rynku.

Frisco.pl jest jednym z wiodących graczy eGrocery w Polsce i oferuje produkty spożywcze i nieżywnościowe już 120 000 klientom w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Trójmieście i na Śląsku. Ich klienci cieszą się szerokim asortymentem, wysoką jakością produktów i usług oraz jednogodzinnym oknem dostawy. Zamówione produkty dostarczane są bezpośrednio pod drzwi lub biura klientów przez siedem dni w tygodniu.

Internetowy rynek spożywczy o wysokich wskaźnikach wzrostu

Frisco i TGW ściśle ze sobą współpracują od wielu lat. Wspólnie partnerzy Intralogistics wdrożyli już centrum realizacji, które działa w Warszawie od 2019 roku. „Drugi zautomatyzowany magazyn pozwoli nam podwoić naszą działalność w Warszawie, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności naszych procesów logistycznych” – mówi Grzegorz Bielecki, COO Frisco. pl

Magazyn wahadłowy z 48 000 miejsc składowych będzie stanowić wysokowydajne serce nowego systemu, który również będzie zlokalizowany w stolicy Polski. Magazyn wahadłowy umożliwi bezpośredni dostęp do każdej pozycji, ułatwiając najkrótszy możliwy czas cyklu. W planach są cztery alejki dla strefy temperatury otoczenia i dwie kolejne dla produktów schłodzonych. Zamówienia klientów są efektywnie pakowane na ergonomicznych stanowiskach PickCenter One.

To kolejny ważny krok dla Frisco.pl, dwucyfrowa dynamika wzrostu w kolejnych latach i czołowa pozycja w Warszawie przy zachowaniu jakości naszych produktów i usług. Przyzwyczajony do wysokiego poziomu – podkreśla Jacek Balek, CEO Frisco.pl.

https://www.tgw-group.com/us/news/press-releases/2022/egrocery-leader-in-poland-frisco.pl-and-tgw-deepen-their-partnership

READ  Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej Polski | gra