15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

LG Energy Solutions dostarczy moduły akumulatorów EV dla ICPT w PolsceFabryka baterii LG Energy Solutions (LGES) we Wrocławiu, południowo-zachodnim mieście w Polsce.

Firma LG Energy Solutions poinformowała w piątek, że podpisała umowę z Impact Clean Power Technology, wiodącym polskim producentem systemów akumulatorowych, która zwiększy jej postęp na europejskim rynku komercyjnych pojazdów elektrycznych.

Założona w 2005 roku firma ICPT obsługuje GigafactoryX pod Warszawą, która zajmuje się produkcją i montażem zaawansowanych systemów akumulatorów do dużych pojazdów elektrycznych, takich jak autobusy elektryczne i ciężarówki.

Zgodnie z umową koreański producent akumulatorów dostarczy do ICPT 200 000 modułów akumulatorów niklowo-kobaltowo-manganowych (NCM) w ciągu trzech lat, począwszy od przyszłego roku. Moduły będą produkowane w zakładzie w południowo-zachodnim Wrocławiu.

Przekazana ilość mogłaby zasilić około 3000 komercyjnych pojazdów elektrycznych.

ICPT włączy dostarczone moduły akumulatorowe NCM do pakietów akumulatorów przeznaczonych do zasilania Solaris Bus & Coach, polskiego producenta pojazdów transportu publicznego mającego dominujący udział w europejskim rynku autobusów elektrycznych.

Rynek komercyjnych pojazdów elektrycznych zyskuje na popularności jako sektor wysoce dochodowy.

Elektryczne ciężarówki i autobusy muszą pokonywać duże odległości i działać w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, akumulatory do takich pojazdów wymagają zaawansowanych technologii, które wytrzymują nawet 10-krotnie większe napięcie zasilania niż konwencjonalne pojazdy elektryczne.

„Dzięki niedawnej umowie z ICPT po raz kolejny udowodniliśmy naszą zaawansowaną technologię akumulatorów na rosnącym europejskim rynku komercyjnych pojazdów elektrycznych. W przyszłości będziemy nadal zapewniać klientom światowej klasy wartość” – powiedział Hong Seung-taek, dyrektor ds. Off- the-Shelf Division, LG Energy Solutions.

„Dzięki partnerstwu z LGES możemy oferować bardziej zaawansowane produkty i systemy, zapewniając przewagę konkurencyjną na komercyjnym rynku pojazdów elektrycznych, o którym wiadomo, że ma wysokie bariery wejścia” – powiedział Bartłomiej Kras, wiceprezes Grupy ICPT.

READ  41 festiwali filmowych będzie współpracować nad przyszłością Forum Festiwali Filmowych w Polsce (na wyłączność) | Aktualności

Piosenka autorstwa Jung-hyuna ([email protected])