15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Lazard zwalnia bankiera za rzekome niewłaściwe zachowanie na imprezie

Lazard zwalnia bankiera za rzekome niewłaściwe zachowanie na imprezie

Snellenbarger nie odpowiedział publicznie na zarzuty, a wiadomości z prośbą o komentarz nie zostały zwrócone.

„Z szacunku dla naszych kolegów, na których zachowanie tej osoby mogło mieć wpływ, nie podajemy ani nie potwierdzamy żadnych dalszych szczegółów dotyczących incydentu” – powiedział rzecznik Lazard w oświadczeniu.

Nigdy nie przegap historii. Zapisz się dzisiaj.

W poniedziałek Bloomberg News wspomniany Decyzja Lazarda o zwolnieniu bankiera z siedzibą w USA po dochodzeniu wykazało, że działał on w sposób niezgodny z wartościami firmy. The Wall Street Journal poinformował w czwartek, że Snellenbarger był zaangażowanym bankierem.

Snellenbarger dołączył do Lazarda z firmy doradczej i restrukturyzacyjnej Houlihan Lokey. i pracował jako bankier inwestycyjny dla byłego wydawcy blogów Gawker Media Group Inc. w sprzedaży swoich lokalizacji za 135 milionów dolarów firmie Univision Holdings Inc. w 2016 r. Doradzał także upadłej spółce hipotecznej Ditech Holding Corp. , która w 2019 roku uzyskała zgodę na sprzedaż swojej działalności za 1,8 miliarda dolarów.

Osoby zaznajomione ze sprawą powiedziały wcześniej, że domniemane zachowanie, które doprowadziło do zwolnienia go z Lazarda, miało miejsce na przyjęciu osobistym, w którym uczestniczyli również inni pracownicy firmy. Lazard działał szybko, aby zbadać zarzuty, a Snellenbarger został zwolniony w weekend. Przyszły dyrektor generalny Lazard, Peter Orsage, poinformował pracowników o decyzji w wewnętrznej notatce w niedzielę.

Wall Street próbuje odejść od kultury, którą obwinia się za zachęcanie do podejmowania nadmiernego ryzyka i zachowań w miejscu pracy, od nękania po dyskryminację. Lazard mówi na swojej stronie internetowej, że sprzyja środowisku „wzajemnego szacunku” i zachęca pracowników do bycia pozytywnymi ambasadorami firmy.

Szybka akcja Lazarda ma miejsce w newralgicznym momencie dla nowojorskiego banku. Orszag ma przejąć stery od Kena Jacobsa w październiku, a w zeszłym miesiącu okazało się, że firma posiada własną Wstępne rozmowy sprzedać się ADQ Abu Dhabi Wealth Fund przed podjęciem decyzji o odrzuceniu tego ruchu.

READ  USA chcą, aby linie lotnicze zwiększyły pomoc dla pasażerów unieruchomionych i opóźnionych

Nie jesteś subskrybentem? Mamy opcje, które spełniają Twoje potrzeby.