29 kwietnia, 2024

Lamar Jackson z Ravens prawdopodobnie uderza Isaiaha podaniem niszczyciela broni

JACKSONVILLE, Floryda — Rozgrywający Baltimore Ravens Lamar Jackson odbił rzut przechwytujący w niedzielny wieczór i zdobył pierwsze przyłożenie w meczu przed przerwą.

W ostatniej akcji Baltimore w pierwszej połowie Jackson uderzył mocno w końcówkę Isaiaha, zdobywając potencjalne przyłożenie z odległości 16 jardów i zapewniając drużynie Ravens prowadzenie 10:0 nad Jacksonville Jaguars. Po poprzednim posiadaniu Jackson trafił 6 z 8 na 63 jardy, a Ravens wykorzystali trzy trzecie upadków.

Jackson pokazał swoją wyjątkową nieuchwytność w drugiej połowie, ustanawiając drugie przyłożenie Ravens, uciekając przed workiem i odnajdując Prospecta po dokończeniu z 26 jardów dla Jacksonville. Stamtąd Gus Edwards uderzył i w czwartej kwarcie Ravens objęli prowadzenie 17-7.

W niezwykłej pierwszej połowie Jackson był lepszy w rzucaniu głębokimi podaniami niż krótkimi podaniami. Przy podaniach na odległość co najmniej 10 jardów trafiał 5 z 6 z przyłożeniem. W rzutach mniejszych niż 10 jardów trafia 6 z 10 w przechwytach.

Jackson prowadził Baltimore w pierwszej połowie, kupując na czas swoją obecnością w meczach podań i odpowiedzialny za większość produkcji w grze biegowej. Podał na 134 jardy i przebiegł 30 jardów, odnotowując 164 jardy całkowitego ataku.

Tymczasem rozgrywający Jaguars, Trevor Lawrence, przegrał faul na Baltimore 23 i nie trafił piłką na linię 5 jardów drużyny Ravens, gdy w pierwszej połowie skończył się czas. Lawrence rzucił krótkie podanie bez przerwy na żądanie i skończył się czas.