12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

KRS-One pozywa Kanye o ugryzienie

KRS-One pozywa Kanye o ugryzienie

Blastmaster KRS-One pozywa Kanye Westa za naruszenie praw autorskich.


Producent, który wie najlepiej, spróbował naciągnąć na pioniera hip-hopu.

Według TMZsamplował szefa Boogie Down Productions „South Bronx” w swojej piosence „Life Of The Party” z udziałem Andre 3000 (który nie zgodził się na udział w komercyjnej wersji Donda Projekt, ponieważ oczerniłeś Drake’a we włosach.)

Teraz piosenka pojawiła się na odtwarzaczu STEM artysty jako utwór bonusowy Dondaale nadal musiał to zrobić jeden z najsłynniejszych pionierów muzyki hip-hopowej.

Zespół Yi pierwotnie się komunikował, ale licencja nigdy nie została ukończona. Pozew twierdzi, że obie strony nie zgodziły się na piosenkę, a gdy nie zgodziły się na numer KRS-One, umowa została anulowana.

Jednak Yi i jego partner Alex Klein i tak wydali piosenkę.

##>
##>

Zespół prawny BDP twierdzi, że Kanye sprzedał około 11 000 graczy Stem w pierwszym dniu premiery i zarobił prawie 2,2 miliona dolarów. Według pozwu byli tak odważni, że nawet promowali piosenkę, aby zwiększyć jej sprzedaż Donda I gracz macierzysty.

Ten pozew jest podobny do pozwu, z jakim zmaga się Yi w sprawie pobrania próbki utworu z domu Marshalla Jeffersona z 1986 r. „Ruszaj swoim ciałem” na „Kwiaty” bez pozwolenia lub rekompensaty.

Yi był reprezentowany w pozwie przez Greenberg Traurig LLP, Ale firma próbuje obalić rapera za jego antysemicką retorykę i komentarze na temat George’a Floyda w październiku.

Najlepiej zostawić KRS-One w spokoju i oddać pieniądze.

##>
##>