28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Krążą plotki, że gra Hi-Fi Rush dostępna wyłącznie na konsoli Xbox pojawi się na Nintendo Switch

Krążą plotki, że gra Hi-Fi Rush dostępna wyłącznie na konsoli Xbox pojawi się na Nintendo Switch

Krążą gorące pogłoski, że hitowa gra na konsolę Xbox, Hi-Fi Rush, ukaże się w 2024 roku na konkurencyjną konsolę Nintendo Switch, wywołując ostrą debatę na temat strategii wyłączności Microsoftu.

Insider Nate the Hate, który ma dobre doświadczenie w reklamach gier wideo, Podekscytowany Doceniona przez krytyków gra dostępna wyłącznie na Xbox zostanie wydana na konkurencyjnej platformie konsolowej.

Użytkownik Resetera, lolilolailo, który ma również dobre doświadczenie w reklamach gier wideo Zdawał się potwierdzać Hi-Fi Rush od Tango Gameworks pojawi się na Switchu.

Centrala Windowsa Następnie poinformowano, że Microsoft „rozważa przeniesienie części swojego wcześniejszego katalogu na inne platformy, chociaż niektóre szczegóły pozostają niejasne i niepotwierdzone”. IGN poprosił Microsoft o komentarz.

Doniesienia wywołały internetową debatę na temat strategii Microsoftu na wyłączność Xbox, a niektórzy fani ubolewali nad pomysłem premiery Xbox wyłącznie na konkurencyjnej konsoli, takiej jak Nintendo Switch czy PlayStation 5. Inni wyrażali podekscytowanie faktem, że gra taka jak Hi-Fi Rush może otrzymać drugą szansę i miliony innych graczy, co może pomóc w zbudowaniu podstawy do kontynuacji.

Plotka pojawiła się zaledwie dwa miesiące po tym, jak dyrektor finansowy Xbox Tim Stewart powiedział, że Microsoft chce udostępnić gry własne na „każdym ekranie, na którym można uruchamiać gry”, w tym na konkurencyjnych konsolach.

„To niewielka zmiana strategii” – powiedział Stewart na listopadowym szczycie Wells Fargo TMT. „Nie ogłaszaliśmy tutaj niczego szczegółowo, ale naszą misją jest dostarczanie własnych doświadczeń [and] Nasze usługi subskrypcyjne są dostępne na każdym ekranie, na którym można grać w gry. „To oznacza inteligentne telewizory, to znaczy urządzenia przenośne, czyli to, co w przeszłości uważalibyśmy za konkurentów, takich jak PlayStation i Nintendo”.

READ  Overwatch 2 ogłasza nową grę Tank Hero, Ramattra

Komentarze Stewarta zostały zgłoszone jako potwierdzenie zamiaru Microsoftu wprowadzenia Game Pass na konkurencyjne konsole, ale dyrektor generalny Microsoft Gaming, Phil Spencer, później zaprzeczył takiemu planowi.

Pozostawia to jednak otwarte drzwi dla Microsoftu do wydawania większej liczby gier własnych na konkurencyjne konsole. Premiera Hi-Fi Rush odbędzie się 25 stycznia 2023 r. Czy może stanowić precedens dla rozszerzenia gier na konsolę Xbox na inne platformy rok po premierze?

Warto zaznaczyć, że Microsoft publikuje już swoje gry na platformach innych niż Xbox. Minecraft jest oczywiście dostępny na niemal każdej platformie. Gry Bethesdy The Elder Scrolls Online i Fallout 76 zostały opublikowane i zaktualizowane na PlayStation. Double Fine's Psychonauts 2 zostało wydane w sierpniu 2021 roku na PlayStation 4, Windows, Xbox One i Xbox Series

Warto również zauważyć, że Microsoft ma długą listę ekskluzywnych gier zaplanowanych na ten rok i kolejne lata, w tym takie jak Avowed firmy Obsidian, Hellblade 2 studia Ninja Theory i Fable firmy Playground. Nic nie wskazuje na to, że te ekskluzywne gry ukażą się na PlayStation i Xbox.

Wesley jest redaktorem wiadomości IGN w Wielkiej Brytanii. Znajdziesz go na Twitterze pod adresem @wyp100. Możesz skontaktować się z Wesleyem pod adresem [email protected] lub poufnie pod adresem [email protected].