29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły przed wynikami dużych firm technologicznych i decyzją posiedzenia Fed: aktualizacje na żywo

Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły przed wynikami dużych firm technologicznych i decyzją posiedzenia Fed: aktualizacje na żywo

7 godzin temu

Ceny ropy nieznacznie wzrosły po tym, jak rakiety powiązane z Iranem zabiły siły amerykańskie

Ceny ropy wzrosły po tym, jak rakiety wystrzelone przez wspieranych przez Iran bojowników zabiły amerykańskich żołnierzy w Jordanii.

Globalny benchmark ropy Brent notowano w poniedziałek o 0,35% wyżej, po cenie 83,84 USD za baryłkę, podczas gdy amerykańskie kontrakty terminowe na ropę West Texas Intermediate wzrosły o 0,42% do 78,34 USD za baryłkę.

Według Biały Dom, Trzej amerykańscy żołnierze zginęli w niedzielę w ataku dronów na siły stacjonujące w północno-wschodniej Jordanii, w pobliżu granicy z Syrią.

-Li Ying Shan

8 godzin temu

Akcje Evergrande spadły o 12%, zanim handel został wstrzymany po wydaniu przez sąd nakazu likwidacji

Akcje Evergrande notowane w Hongkongu spadły o 12,2% we wczesnym notowaniu, po czym zostały wstrzymane w poniedziałek po nałożeniu przez sąd w Hongkongu likwidacji chińskiego dewelopera.

Evergrande, niegdyś jeden z największych deweloperów w kraju, w ostatnich latach dotknął kryzys zadłużeniowy Pekinu.

Najbardziej zadłużony deweloper na świecie zbankrutował w 2021 roku i ogłosił program restrukturyzacji zadłużenia zagranicznego. w marcu ostatni rok.

przed orzeczeniem, dziennik „Wall Street Doniesiono, że zagranicznym wierzycielom Evergrande nie udało się osiągnąć w ten weekend do godziny 11:00 porozumienia w sprawie restrukturyzacji, co może oznaczać rychłą likwidację majątku.

– Shreyashi Sanyal

10 godzin temu

Bank centralny Singapuru pozostaje niezmienny na swoim pierwszym posiedzeniu politycznym w tym roku

Zgodnie z oczekiwaniami, w poniedziałek bank centralny Singapuru pozostawił swoją politykę pieniężną na niezmienionym poziomie, w swojej pierwszej kwartalnej decyzji dotyczącej polityki pieniężnej na 2024 rok.

Władze monetarne Singapuru oświadczyły, że utrzymają zakres polityki kursowej znany jako nominalny efektywny kurs wymiany dolara singapurskiego, czyli S$NEER.

„Władze monetarne Singapuru będą uważnie monitorować globalny i lokalny rozwój gospodarczy i zachowają czujność w obliczu zagrożeń dla inflacji i wzrostu” – oznajmił bank centralny w oświadczeniu. Zasady prywatności.

READ  2023 Honda Civic Typ R

Bank centralny podał, że spodziewa się poprawy produktu krajowego brutto kraju w 2024 r. i szacuje, że wzrost wyniesie od 1% do 3%.

Oczekuje się, że inflacja bazowa wzrośnie w bieżącym kwartale „częściowo ze względu na jednorazowy wpływ podwyżki podatku GST o 1% od stycznia tego roku” – podały władze monetarne Singapuru. Singapur podniósł podatek od towarów i usług o jeden punkt procentowy 1 stycznia.

Benchmarkowy indeks Straits Times Index wzrósł na początku notowań o 0,1%.

Przeczytaj całą historię tutaj.

– Shreyashi Sanyal

11 godzin temu

W tym tygodniu wyniki opublikowało sześć spółek Dow Jones

Sześć z 30 spółek Dow Jones Industrial Average opublikuje w tym tygodniu wyniki kwartalne.

Microsoft ogłosi swoje wyniki we wtorek po dzwonku. Boeing, który boryka się z problemami z samolotami 737 Max 9, opublikuje w środę rano swoje kwartalne wyniki.

W czwartek sprawozdania przedstawią Honeywell i Merck, a po dzwonku Apple. Chevron ogłosi swoje wyniki w piątek rano.

— Hakyung Kim

12 godzin temu

Kontrakty na akcje otwierają się niżej

W niedzielę wieczorem kontrakty na akcje w USA spadły.

Kontrakty terminowe powiązane z indeksem Dow Jones Industrial Average spadły o 86 punktów, czyli 0,2%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 0,2% i 0,3%.

— Hakyung Kim