28 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kongregate i Digital Bros. połączyły siły.  Na falę zwolnień w branży gier wideo

Kongregate i Digital Bros. połączyły siły. Na falę zwolnień w branży gier wideo

Ciąg zwolnień w branży gier wideo trwa: Digital Bros. Entertainment i Kongregate ogłosiły redukcję zatrudnienia.

Digital Bros., właściciel… On kontroluje Wydawnictwo 505 Games i inne studia zwalniają 30% swojej siły roboczej – około 130 osób – w ramach „przeglądu organizacji”. ogłoszono we wtorek. Utrata miejsc pracy będzie miała ogromny wpływ na Digital Bros. Jak wynika z komunikatu prasowego, Studios. Oprócz 505 gier Digital Bros. Rozrywka DR Studios (Terraria na urządzenia mobilne i konsole), Kunos Simulazioni (Aceto corsa), Infiniti Plus Two (Zadanie logiczne 3), Zabawki Supernova, Zabawki do gniazdowania, Avantgarden (Ostatni dzień czerwca(i Engim Studios)Szef przestępstwa: Miasto Rokai).

Kongregate, portal i wydawca gier online, zwolnił kilkanaście stanowisk pracy w kilku działach. Kongregate nie odpowiedział na prośbę firmy Polygon o komentarz. Zwolnienia obejmują wiele działów, w tym sztukę, efekty wizualne, marketing, zarządzanie społecznością i produkcję. To było kilka trudnych lat dla Kongregate, który zyskał sławę na początku XXI wieku the Portal internetowy z grami flash. Kiedy Firma Adobe zrezygnowała z obsługi Flasha Na zawsze W 2020 roku Kongregate zostało zmuszone do przejścia na zachowanie swoich gier Flash.

W lipcu 2020 roku Kongregate ogłosił, że nie będzie już akceptował gier tworzonych przez użytkowników, ponieważ zwrócił się ku własnemu wewnętrznemu rozwojowi. W tym czasie zwolniło kilka osób, aby „przekształcić” firmę. Jedna z osób zwolnionych przez Kongregate powiedziała firmie Polygon, że było to dla niej całkowite zaskoczenie.

Trzy studia gier wideo zwolniły pracowników w ciągu tylu dni: dział gier Amazon ogłosił zwolnienia w poniedziałek. Z notatki przesłanej pracownikom przez wiceprezesa Amazon Games Christopha Hartmanna wynika, że ​​w związku z „ponownym skupieniem się” firmy na Prime Gaming ponad 180 osób zostało zwolnionych z programów Amazon Games Crown Channel i Game Growth. Humble Games, które wydaje gry wideo takie jak Wyspa Al Marjan I Nocny targ MinicoW tym tygodniu zwolniła także nieznaną liczbę pracowników. Potwierdzone dla GLHF. W ciągu ostatniego roku w branży gier wideo zwolniono ponad 6000 osób. Według strony internetowej śledzącej zwolnienia.

Czytaj więcej

READ  Toyota daje Suprze przewodnik i pomija bardzo potrzebny silnik