20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kolejny tytuł mistrza Polski Piotra Żyły! Dwukrotnie wygrywa na skoczni!

W czwartek odbyły się zawody indywidualne w ramach Mistrzostw Polski Skok do nieba. Piotr Żyła został mistrzem Polski, wygrywając swoją drugą serię z rzędu, spektakularny skok na 106 metrów.. Clemens Maroko, który przegrał z nim, zajął drugie miejsce y³y 7,5 pkt, remis za trzecie miejsce Dawood Gopaki I Thomasa Belcha.

W piątek skoczkowie rywalizowali w konkursie drużynowym. Już w pierwszej serii publiczność skupiona wokół Middle Croque zobaczyła najlepszy występ Tomasa Pilcha. Polski ptak zszedł na wysokość 107 metrów, bijąc rekord górski. Wraz z kolegami z Wiślańskiego Związku Sportowego (Pave Vaski, Piotr Jula i Aleksander Snyskoł) poprowadził pierwszą rundę przed AZS Zakopane.Czarownica Kot, Marcin Wróbel, Krzysztof Leja, Andrzej Stękała) oraz TS Wisła Zakopane (Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Adam Niżnik i Łukasz Łukaszczyk).

Nerw rewolucyjny podskoczył. Polak jest liderem wielkiej zmiany. „Idę, nie!”

Przeczytaj więcej o nartach Gazeta.pl

Niezwykłe wydarzenie podczas Mistrzostw Polski

Podczas pierwszej serii doszło również do poważnego wypadku. Victor Bikala skakał, po tym jak był daleko od poprzeczki startowej, skoczył… Nie wiadomo, jak bardzo ten wypadek wpłynął na jego zakładkę, bo Bikała zszedł 79 metrów. Jego zespół SS-R LZS Sokó Szczyrk zajął dziewiąte miejsce na 10 drużyn i nie awansował do drugiej serii.

Clemens Muranca poprawił rekord Thomasa Belcha na wzgórzu i pokazał dużą kartę. Polski aktor skoczył 108 metrów, czyli metr od Belcha. Dla wielu Bić się Mimo zmian w walce o drugie miejsce, tytuł nie został naruszony. WiŚlański Związek Lekkiej Atletyki został mistrzem Polski przed TS Wisła Zakopane i AZS Zakopane.

Wyniki Mistrzostw Polski:

  1. WSS Wisła I 991 punktów
  2. TS Wisła Zakopane 943,5 pkt
  3. AZS Zakopane I 942 punkty
  4. KS Event Jakobin 921 punktów
  5. WSS Wisa II 877,5 pkt.
  6. LKS Klimczok Bystra 864,5 punktów
  7. AZS Zakopane II 601,5 pkt.
  8. Olimpia Koleshov 559 punktów
  9. SS-R LZS Sokół Szczyrk 285 pkt
  10. WSS Wisa III 259 punktów
READ  Emirates News Agency – Spotkanie z Abdullahem bin Saeedem, polska współ-Warszawa