28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kijów podaje, że przez nieograniczone przejście Ukraina-Polska przejeżdża około 100 ciężarówek

Kijów podaje, że przez nieograniczone przejście Ukraina-Polska przejeżdża około 100 ciężarówek

(c) Prawa autorskie Thomson Reuters 2023

KIJÓW (Reuters) – Od czasu zniesienia blokady w poniedziałek przez polską granicę Ukrainy z Ukrainą przejechało około 100 ciężarówek, powiedział we wtorek wiceminister infrastruktury Ukrainy Serhij Derkach.

Powiedział, że Kijów ma nadzieję znieść blokady na trzech innych przejściach granicznych, gdzie ciężarówki są zawracane z powodu protestów ukraińskich firm transportowych na rzecz wjazdu do Unii Europejskiej.

W poniedziałek nadawca Polsat News poinformował, że miejscowy burmistrz Polski podjął działania mające na celu zniesienie blokady na przejściu Jahodyn-Dorohusk w obawie, że blokada wpłynie na lokalne miejsca pracy.

„Przejechało już około 100 pojazdów i pracujemy nad otwarciem kolejnych” – powiedział Derkach ukraińskiej telewizji.

Powiedział, że ruch nie został wstrzymany w związku z poniedziałkową próbą ponownego zablokowania drogi przez protestujących, a ciężarówki pojechały alternatywną trasą na jednym z największych przejść granicznych.

Tysiące ciężarówek przewożących towary handlowe od tygodni stoją na polskich przejściach granicznych z Ukrainą w związku z protestami, które rozpoczęły się 6 listopada.

Polscy kierowcy ciężarówek domagali się ograniczeń w dostępie ukraińskich firm przewozowych do UE, które zostały zniesione po zeszłorocznej inwazji Rosji na pełną skalę na Ukrainę, a słowaccy kierowcy ciężarówek zorganizowali podobne protesty.

Polscy i słowaccy truckerzy zarzucają swoim ukraińskim odpowiednikom wykorzystywanie nieuprawnionego dostępu do UE w celu zaniżania cen i oferowania im nieautoryzowanych usług.

(Raport: Pavel Polityuk, redakcja: Timothy Heritage)

Zastrzeżenie: Ten raport został wygenerowany automatycznie z serwisu informacyjnego Reuters. ThePrint nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść.

READ  „Zmiana gry”: Omigron zaostrza polskie ograniczenia wśród obaw