30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kanada wzywa Meta do zniesienia zakazu wiadomości, aby umożliwić udostępnianie informacji o pożarach

Kanada wzywa Meta do zniesienia zakazu wiadomości, aby umożliwić udostępnianie informacji o pożarach

OTTAWA (Reuters) – Kanadyjski minister rządu w piątek wezwał METAO do zniesienia zakazu publikowania lokalnych wiadomości z jego platform, aby umożliwić ludziom dzielenie się informacjami o pożarach na zachodzie kraju.

Meta zaczęła blokować wiadomości na swoich platformach Facebook i Instagram dla wszystkich użytkowników w Kanadzie w tym miesiącu w odpowiedzi na nowe prawo wymagające od gigantów internetowych płacenia za artykuły z wiadomościami.

Niektórzy ludzie uciekający przed pożarami w odległym północnym mieście Yellowknife skarżyli się lokalnym mediom, że zakaz uniemożliwił im udostępnianie ważnych danych o pożarach.

„To, co Mita robi teraz, jest całkowicie nie do zaakceptowania” – powiedział minister transportu Pablo Rodriguez na konferencji prasowej. „Widzimy, że z powodu tego zakazu ludzie nie mają dostępu do informacji, które są absolutnie niezbędne”.

„Proszę Metę o cofnięcie tej decyzji” – powiedział Rodriguez, który na swoim poprzednim stanowisku jako minister dziedzictwa nadzorował ustawodawstwo wymagające zapłaty za materiały.

Chris Bettle, prawodawca rządzącej Partii Liberalnej, skarżył się w czwartek, że „działania Meta mające na celu zablokowanie wiadomości są lekkomyślne i nieodpowiedzialne”.

W odpowiedzi rzecznik Meta powiedział, że firma aktywowała funkcję „Kontrola bezpieczeństwa” na Facebooku, która pozwala użytkownikom rozpowszechniać ideę, że są bezpieczni w następstwie klęski żywiołowej lub kryzysu.

(Raportowanie Davida Leungrena). Montaż przez Josie Kao

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Nabycie praw licencyjnychotwiera nową kartę
READ  Samozwańczy przywódca Doniecka deklaruje „dwustronną współpracę” z Koreą Północną | Ukraina