13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Justin Bieber sprzedaje swój katalog muzyczny firmie Hipgnosis

Justin Bieber sprzedaje swój katalog muzyczny firmie Hipgnosis


Nowy Jork
CNN

Justin Bieber sprzedał swoje prawa autorskie i prawa artysty ze swojego katalogu piosenek, dodając się do rosnącej listy gwiazd muzyki pop, które podpisały umowy dotyczące praw.

Bieber sprzedał swój katalog HipnozaFirma inwestująca w prawa muzyczne ogłosiła we wtorek.

„Justin jest naprawdę artystą, który zdarza się raz na pokolenie, co odzwierciedla i potwierdza rozmiar tej umowy” – powiedział wieloletni menedżer Biebera, Scooter Braun, w oświadczeniu. „Przez 15 lat byłem wdzięczny za bycie świadkiem tej podróży, a dziś cieszę się ze wszystkich zaangażowanych. Wielkość Justina dopiero się zaczyna.”

Rzecznik prasowy Biebera nie odpowiedział natychmiast na prośbę CNN o komentarz.

Wartość transakcji szacowana jest na 200 mln dolarów – informuje „The Guardian”. obraz. Toczący się kamień Sprzedaż została opisana jako największa ze wszystkich artystów pokolenia Biebera.

Boba DylanaI Bruce’a SpringsteenaI Neila YoungaSteviego Nicksa Justina Timberlake’aI Skorpion Wielu innych niedawno sprzedało swoje tantiemy. Zmarła brytyjska gwiazda rocka została również kupiona przez Warner Music Group David Bowie Cały katalog obejmuje ponad sześć dekad.

Umowa Springsteena była warta około 550 milionów dolarów. Podobno katalogi innych artystów były sprzedawane za kwotę bliższą katalogowi Biebera.

Hannah Karp, redaktor naczelna Billboard, powiedziała CNN w zeszłym roku, że pod koniec 2021 roku wielu artystów rzuciło się do sprzedaży swoich praw, zanim administracja Bidena zezwoliła na podwyżki podatków od zysków kapitałowych. Karp powiedział, że inni, zwłaszcza artyści zbliżający się do końca swojej kariery, zdecydowali się sprzedać swoje prawa w celu planowania nieruchomości.

Ale niektórzy młodzi artyści, tacy jak Bieber, również zaczynają sprzedawać. Imagine Dragons sprzedało swój katalog Concord Music Publishing w sierpniu. Shakira ma ogłoszoną w tym miesiącu umowę z Hipgnosis Songs Fund na cały jej katalog, który zawiera utwory takie jak „Hips Don’t Lie”, „Whenever, Wherever” i „She Wolf”.

READ  Mushoku Tensei Sezon 2 otrzymuje nowy zwiastun, wizualny, premiera w lipcu 2023 r

Jednak Taylora Swifta Przyjmuje odwrotną taktykę, walcząc o zachowanie kontroli nad twórczością i ponownie nagrywając niektóre ze swoich piosenek, aby uzyskać prawa do publikowania swojej muzyki.

– Chloe Melas z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu