29 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Janet po przeprowadzeniu badań zatrudnia dziennikarza

Janet po przeprowadzeniu badań zatrudnia dziennikarza

Gannett, największa sieć gazet w Stanach Zjednoczonych, nie ma już pustego miejsca pod nagłówkiem „Taylor Swift Reporter”. Firma napisała w imieniu Briana Westa, 35-letniego dziennikarza z Arizony, który właśnie przeprowadził się do Nashville na nowo dodane, przyciągające uwagę stanowisko. Od dzisiaj West będzie pracował w redakcji gazety „USA Today” w Tennessee i ponad 200 lokalnych dziennikach tej sieci, relacjonując wszystko, co związane ze Swiftem… i prawie wszystko, co związane ze Swiftem.

Kiedy Janet po raz pierwszy ogłosiła we wrześniu, że poszukuje pracy, wywołało to wiele zadumy i niepokoju wśród mediów, które publicznie debatowały na forach publicznych na temat tego, czy zatrudnić oddanego korespondenta Swift (a także kogoś na wyłączność Beyoncé). Beat To był znak końca świata lub najbardziej oczywista i możliwa do obrony rzecz, jaką zrobił od lat każdy, kto pracuje w mediach rozrywkowych.

dla kazdego Do Myślę, że zatrudnienie reportera Swift Beat ma sens. Nietrudno zrozumieć, dlaczego Westowi udało się przekonać firmę, że spośród setek kandydatów nigdy nie znajdą kogoś takiego jak on… że jest jedynym jeden… i ten dzieciak to dla niego uczta.

„Powiedziałbym, że ta pozycja nie różni się od bycia dziennikarzem sportowym i kibicem gospodarzy” – mówi West. „Właśnie przyjechałem z Phoenix i wszyscy spikerzy mieli na sobie stroje Diamondbacks; chcieli, aby Diamondbacks wygrali. Jestem po prostu fanem Taylor i śledziłem jej karierę przez całą jej karierę, ale mam też doświadczenie dziennikarskie: studiuję na Northwestern University, zdobywam nagrody, pracuję w redakcjach All over the Country. Myślę, że zabawa w tej pracy polega na tym, że tak, możesz rozmawiać o pisankach, ale jest to naprawdę poważniejsze, jak wpływ, jaki wywierasz na społeczność oraz biznes i muzyka.

Na początku rozmowy z różnorodny Zanim ogłoszono tę wiadomość, West był skłonny zatrudnić dziennikarza, który również był notowany za dogłębne zapoznawanie się z wiadomościami, opiniami i historią Swifta.

„Myślę, że naszym największym momentem spornym byłyby piosenki Secret Vault” – powiedział w pierwszej minucie rozmowy – odnosząc się do bonusowych piosenek z aktualnego hitu „1989 (Taylor Version)” – „ponieważ wiem, że jesteś jestem fanem „Now That We Don’t Talk” i jestem wielkim fanem „Say Don’t Go”. West był nawet w stanie przytoczyć wyjątkowy moment w „Say Don’t Go”, który sprawia, że ​​jest to dla niego najstraszniejsza z nowych piosenek: „Kiedy jej słuchasz, krzyczysz w harmonii: «Powiedziałem «kocham cię» .” [in a bridge near the end of the track]Dlatego naprawdę to kocham: harmonia, którą krzyczy, jest cicha.

To ten rodzaj tajemniczej uwagi, która może uczynić Westa człowiekiem po sercach miliona Swiftów… jeśli uda się przekonać podstawową grupę demograficzną tej gwiazdy do sięgnięcia po gazetę. A kiedy mówimy „odbierz gazetę”, mamy oczywiście na myśli cyfrową interakcję z dziennikami Gannetta, w miarę jak gazety poszerzają swój zasięg, udostępniając więcej artykułów w formie treści wideo. West twierdzi, że dało mu to przewagę w poszukiwaniach, ponieważ był w stanie naświetlić swoją historię pracy dla oddziału NBC w Phoenix, często występującego jako „jednoosobowy zespół” trzymający kamerę i filmujący własne wywiady.

READ  Leonardo DiCaprio ma 23-letnią córkę Lorenzo Lamas, „zauroczoną”, gdy aktor dzieli się „przestrogą”, którą jej powiedział

Michael Anastasi, redaktor naczelny dziennika „The Tennessean” i wiceprezes ds. wiadomości lokalnych sieci Gannett, twierdzi, że cynicy nie mieli racji zakładając, że firma zamieściła ogłoszenie o pracę w ramach reklamy i nie będzie szukać prawdziwego dziennikarza na to stanowisko… nawet jeśli nie wszyscy kandydaci mieli doświadczenie reporterskie.

„Byliśmy bardzo zadowoleni z jakości naszego basenu” – mówi Anastasi. „Myślę, że gdybyśmy ostatecznie zatrudnili pięć osób więcej, mielibyśmy wysoko wykwalifikowanych kandydatów” na wszystkie stanowiska. „Obejmowała całą gamę doświadczonych reporterów poważnych wiadomości, w tym co najmniej jednego korespondenta z Białego Domu, po Swifties, którzy blogują i są wpływowymi osobami… i oczywiście było wielu fanów, którzy podążali za swoimi marzeniami i mieli nadzieję na wygraną loteria. Ale to się skończyło.” „built It Up” to ktoś, kto moim zdaniem potrafi zachować świetną równowagę pomiędzy byciem doświadczonym dziennikarzem piszącym poważne artykuły prasowe a kimś, kto rozumie wszystko o świecie Taylora i wszechświecie, do którego wkracza.

„To nie jest tradycyjne podejście, które mówi: «Będziemy pisać trzy artykuły tygodniowo i będziemy zarabiać.»”. Będzie występował na wideo, będzie w mediach społecznościowych, będzie kontaktował się z Swifties, będzie wszędzie. Na przystankach tras koncertowych, na czerwonych dywanach, na CMA, wszędzie tam, gdzie ludzie bawią się lub myślą o Taylor Swift… nie brakuje rzeczy, o których można pisać. Wiesz, nie jest niczym niezwykłym mieć kogoś ( poświęcający się kryciu) kogoś kandydującego do Senatu lub sportowca, jak wtedy, gdy LeBron James jedzie do Miami i są ludzie, którzy go kryją. Myślę, że jest to precedens. Ale myślę też, że tutaj dokonujemy bardzo śmiałego posunięcia, i jestem bardzo optymistyczny co do tego, jak wszystko się potoczy.

West potwierdza, że ​​w ramach pierwszego tygodnia pracy będzie poza domem na czerwonych dywanach rozdania nagród CMA w Nashville. Ale jeśli jego praca polega tylko na nagrywaniu Swifta, czy to oznacza, że ​​będzie pytał gwiazdy muzyki country o ich ulubioną piosenkę Vault w „1989 (Taylor’s Version)”? Nie wyciąga tam ręki.

West spotkała Swift raz za kulisami podczas wieczoru otwarcia jej trasy koncertowej Reputation w okolicach Phoenix w 2018 roku (na zdjęciu powyżej). Jako korespondent miejskiego oddziału NBC był tak znany ze swojej szybkiej osobowości, że spikerzy czasami nękali go na antenie. „Tererzy wiadomości naśmiewali się ze mnie, mówiąc rzeczy w stylu: «Jesteśmy zaskoczeni, że Brian nie zadzwonił dzisiaj, że jest chory, ponieważ Taylor wydała nowy album»”. Poskładałem te żarty w całość, wysłałem do jej zespołu i powiedział: „Hej, tak żebyś wiedział, Taylor ma. Lokalny reporter wiadomości się w nim podkochuje.” Trey (Payne, publicysta Swifta) napisał do mnie rano w dniu imprezy i powiedział: „Taylor chce się z tobą spotkać”. Kiedy będzie można to zrobić? wyjdziesz stąd? Wróciłem do domu, przebrałem się, pojechałem do Walgreens, wydrukowałem sobie zdjęcie i podpisałem je. „Od „Twojego ulubionego lokalnego reportera” i ona siedziała na parkingu przez cztery godziny, aż powiedział: „Hej, przepustki do mnie” (W swojej autobiografii wideo West wspomina ten moment i żartuje: „Nasze uszy się zetknęły i przez chwilę pomyślałem: «Mogłbym być hetero»”.

READ  Andrade Idol postawi swoją karierę AEW na szali w swoim następnym meczu

Zgłoszenie, które West wysłał do Gannetta, zawiera oczywiście to zdjęcie, ale zawiera także krótką listę pomysłów na poważne historie — na przykład wpływ ekonomiczny Swifta na tworzenie bransoletek przyjaźni. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej rozwinął to do dwustronicowego pliku PDF zawierającego pomysły na historie.

Nie martwi się przejęciem swojej zmiany w obliczu końca, jak się wydaje, najważniejszego roku Swifta, a rok 2024 spędzi w dużej mierze za granicą. Oprócz opowiedzenia o tym, jak trasa Eras Tour może odnieść sukces na rynkach światowych, jest szczególnie podekscytowany oczekiwanym wydaniem „Reputation w wersji Taylor”, którą słusznie i obiektywnie uważa za jeden z jej najlepszych albumów.

Z najlepszymi z nich może snuć teorie spiskowe — był w związku ze Swift, która wysyłała jej fanom wskazówki za pomocą jej paznokci, którymi dzielił się tylko nieoficjalnie. Ale West ma też fundamentalnie poważną stronę, dzieląc się autobiografią jako ktoś, kto pięć lat temu wytrzeźwiał i dokonał wielkich zmian w swoim życiu.

„Byłem na rozdrożu i poczułem, że mogę żyć w tej ciemności lub obudzić się i spróbować być lepszą osobą, więc częścią tego była dla mnie ucieczka od wiadomości” – mówi West. „Dołączyłem do lokalna siłownia CrossFit, która współpracuje z ludźmi, którzy… Zmagają się z trzeźwością i rekonwalescencją. A potem zacząłem pracę w firmie, w której podróżowałem po Stanach Zjednoczonych, aby pracować z liderami uczniów szkół średnich – i bardzo mi się to podobało, bo mogłem być maniakiem i chciałam być znana z tego, że jestem dobrą osobą. To była moja odskocznia od wiadomości. … Powiedziałam im żartobliwie: „Gdybym mogła codziennie relacjonować Taylor Swift”. Wydawało się to więc przejawem tego, kiedy to samo kolega napisał do mnie SMS-a i powiedział: „Hej, twoja wymarzona praca właśnie się zwolniła”.

READ  Aktualizacje na żywo Ticketmaster: Panel przeprowadza przesłuchanie po klęsce Taylor Swift

Czy Swiftie jest skazany na życzliwość, jeśli chodzi o wieści, które mogą postawić gwiazdę w ostrzejszym świetle? West odniósł się do kwestii obiektywizmu w swojej aplikacji wideo dotyczącej tej pracy, mówiąc, że będzie w stanie rzetelnie zdać relację z gwiazdy – a w razie potrzeby skrytykować ją – za pomocą lekko komediowego przykładu: Dowodem, jak stwierdził, jest jego cytat trzech piosenek Swifta, których nie mógł znieść: „Stay, Stay”, „False God” i „Dobrze jest mieć przyjaciela”. Teraz, gdy jego wideo CV zostało upublicznione, obawia się, że fani mogą „odwołać” jego występ za wrzucenie tych trzech utworów pod autobus. (Dla przypomnienia, jego ulubione utwory to: „All Too Well (10 Minute Version)”, „Long Live”, rozszerzona wersja koncertowa „I Did Something Bad”, „Death by a Thousand Cuts” i „Wildest Dreams” . „dla początkujących.)

Oczywiście znajdą się dziennikarze, którzy uznają, że jest to sytuacja typowa dla fanboya lub że nawet jeśli West ma zdolność bycia Swiftym, nadal stanowi to obrazę dla poważnych reportaży prasowych, gdy tego rodzaju praca jest uznawana za tradycyjną. W branży prasowej redukowane są stanowiska na lewo i prawo. Wiele osób wskazywało na znaczące cięcia, jakie sieć dokonała w drugiej połowie 2022 r. Następnie podano, że znaczna strata w drugim kwartale doprowadziła najpierw do 400 zwolnień i 400 nowych miejsc pracy, a później do kolejnych 6% redukcji.

Anastasi twierdzi jednak, że istotnym elementem utrzymania dobrej kondycji firmy jest tworzenie nowych miejsc pracy, nawet gdy inni odchodzą. „Nadzoruję wszystkie redakcje Gannetta w całym kraju” – mówi. „Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy zatrudniłem setki lokalnych dziennikarzy we wszystkich naszych gazetach – dużych, średnich i małych – i że stanowiska te nie zastępują innych stanowisk w naszej firmie. część bardzo przemyślanej, transformacyjnej strategii, aby stać się firmą, jaką musimy się stać, aby się rozwijać.” Prosperuj i bądź w stanie służyć w przyszłości wszystkim naszym społecznościom w całym kraju.

West nie gwarantuje wywiadów ze Swiftem, który rzadko udziela wywiadów. Jeśli go zdobędzie, będzie miał mnóstwo tajemnic, jak każdy fan, duży i mały. Na przykład: „Kocham najśmielsze sny”. Nie mogę uwierzyć, że to było bicie jej serca. Chcę ją zapytać: „Byłaś u lekarza, mierzono ci puls, a ty pomyślałaś: «Czekaj, muszę to nagrać»?”