25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jane Fonda ogłasza, że ​​zdiagnozowano u niej chłoniaka nieziarniczego

Jane Fonda ogłasza, że ​​zdiagnozowano u niej chłoniaka nieziarniczegoCNN

Jane Fonda została zdiagnozowana z chłoniakiem nieziarniczym i rozpoczęła chemioterapię, legendarna aktorka i aktywistka powiedział w innym Udostępniła go na swoim zweryfikowanym koncie w mediach społecznościowych.

„To bardzo uleczalny rak. 80% ludzi pisze na żywo, więc czuję się bardzo szczęśliwy.

Chłoniak nieziarniczy jest nowotworem układu odpornościowego. Fonda powiedziała, że ​​będzie przechodzić chemioterapię przez sześć miesięcy i że „dobrze sobie radzi z leczeniem”, dodając, „i wierz mi, nie pozwolę, aby cokolwiek z tego kolidowało z moimi działaniami na rzecz klimatu”.

Fonda aktywnie działała na rzecz podnoszenia świadomości na temat kryzysu klimatycznego po zainspirowaniu się przez młodego działacza na rzecz ochrony środowiska Greta Thunberg.

W 2019 roku uruchomiono Fondę „Wiertło przeciwpożarowe w piątek” Wysiłek obywatelskiego nieposłuszeństwa w celu podniesienia świadomości wyzwań środowiskowych.

„Rak jest nauczycielem i zwracam uwagę na lekcje, jakie mi daje” – dodał Fonda o swojej diagnozie. „Jedną rzeczą, która już mi pokazała, jest znaczenie społeczeństwa. Rozwijać i pogłębiać społeczeństwo, abyśmy nie byli sami. A rak, wraz z moim wiekiem – około 85 lat – z pewnością uczy nas, jak ważne jest dostosowywanie się do nowych rzeczywistości. ”

Jak Jane Fonda wywołała rewolucję fitness

Serial telewizyjny Fondy Netflix „Łaska i Frankie” Jego ostatni sezon zakończył się w kwietniu. Według niej Fonda ma w planach dodatkowe projekty ekranów Profil IMDB.

Chociaż nie odniosła się do swoich ciągłych zobowiązań zawodowych, Fonda powiedziała, że ​​jej aktywizm będzie kontynuowany.

„Żyjemy w najważniejszym czasie w historii ludzkości, ponieważ to, co robimy lub czego nie robimy teraz, określi, jaka będzie przyszłość i nie pozwolę, aby rak powstrzymał mnie przed robieniem wszystkiego, co mogę, używając każdego narzędzia w moim zestaw narzędzi, a to w dużej mierze obejmuje dalsze budowanie społeczności Fire Drill Fridays i znajdowanie nowych sposobów wykorzystania naszej zbiorowej mocy do wprowadzania zmian. „Zbliżają się półterminy i są dalekie od przyjęcia, więc możesz liczyć na to, że będę tam z tobą ramię w ramię, gdy będziemy powiększać naszą armię mistrzów klimatycznych”.

READ  Człowiek, który naprawdę uratował Ricka i Morty’ego (nie, nie Dan Harmon)