8 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jameela Jamil Salam i Karl Lagerfeld Hołd za „Kulturę selektywnego anulowania” – ostateczny termin

Jameela Jamil jest zaproszona na tegoroczną Met Gala, która odbyła się na cześć zmarłego projektanta Karla Lagerfelda.

W zjadliwym poście na Instagramie File Złe daty Prowadząca podcast podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat „kultury selektywnego anulowania”, którą wykazało wielu uczestników biorących udział w wydarzeniu.

„Ostatniej nocy Hollywood i moda powiedziały cichą część na głos, kiedy tak wiele słynnych feministek zdecydowało się uczcić na najwyższym poziomie mężczyznę, który był publicznie okrutny wobec kobiet, grubych ludzi, imigrantów i ofiar napaści na tle seksualnym” – napisał Jameel. „Wszystkie publikacje feministyczne i obserwatorzy online szczęśliwie postanowili je zignorować”.

Jamil kontynuował: „Nagle zniknął twój apetyt na znajdowanie czyichś tweetów, odkąd skończył 12 lat. Nikt nie ma doskonałych zasad moralnych, a najmniej ja, ale Jezu Chryste, mieliśmy rok, aby dojść tutaj, nie oddanie najwyższego możliwego honoru znanemu bigocie”.

Dobre miejsce Gwiazda zabrała się do podpisu, aby wyjaśnić, dlaczego dzieli się tym z osobą wpływową w mediach społecznościowych i dlaczego ważne jest, aby o tym pomyśleć, zwłaszcza w obliczu zbliżających się wyborów prezydenckich.

„Tu nie chodzi o kulturę anulowania. Nie chodzi nawet o Karla. Chodzi o pokazanie, jak selektywna jest kultura anulowania w liberalnej polityce, w jak dotąd najbardziej rażący sposób. Chodzi o pokazanie, dlaczego ludzie nie ufają liberałom. Z powodu śliskich taktyk i takie podwójne standardy” – dodała.

„Tutaj nie chodzi tylko o Hollywood, opinia publiczna online zaangażowała się i była całkowicie współwinna wczorajszego wymazywania prawdy. Zeszłej nocy wymienili swoje łyżki na łyżki, żeby porządnie walnąć to gówno… Jeśli tak dalej pójdzie, nie być zszokowani, gdy przegramy następne wybory”.

To nie był pierwszy raz, kiedy Jamila wyraziła swoje niezadowolenie z powodu tegorocznej gali Met. W październiku 2022 r., miło Udostępnij serię zrzutów ekranu z artykułów Z przykładami odrażających działań Lagerfelda.

„Dlaczego właśnie tego świętujemy, skoro jest tak wielu niesamowitych projektantów, którzy nie są zwolennikami białej supremacji? Co się stało z zasadami i rzecznictwem wszystkich?”, napisał Jamil w zeszłym roku. „Nie można walczyć o sprawiedliwość w tych obszarach, a potem wziąć udział w uroczystości”. Kogoś, kto cieszył się swoją publiczną pogardą dla ludzi z marginesu. „Przepraszam, ale nie. To nie lata 90. Nie walczyliśmy z tym wszystkim tylko po to, żeby się tego pozbyć, ponieważ niektórzy biali mężczyźni zrobili fajne ubrania dla szczupłych ulubieńców ludzi… No dalej.

READ  „Dear Evan Hansen” i „Tina” zakończą pokazy na Broadwayu