21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Inżynierowie Google włamują się do portalu PlayStation, aby uruchamiać emulowane gry na PSP i pokazywać GTA

Inżynierowie Google włamują się do portalu PlayStation, aby uruchamiać emulowane gry na PSP i pokazywać GTA

Inżynierowie Google włamali się do PlayStation Portal, aby grać w emulowane gry na PSP.

Andy Nguyen, który pracuje w Google nad badaniem podatności na zagrożenia w chmurze, oraz Kalle Svensson, inżynier bezpieczeństwa w Google, zabrali się na X/Twitter, aby zaprezentować portal PlayStation, na którym lokalnie działa gra na PSP Grand Theft Auto: Liberty City Stories.

Firma Sony wypuściła PlayStation Portal jako przenośne urządzenie do strumieniowego przesyłania gier, które łączy się bezprzewodowo z konsolą PlayStation 5. Oficjalnie w PlayStation Portal nie można grać w gry lokalnie. Jednak Nguyen i jego współpracownicy włamali się do portalu PlayStation, aby uruchomić emulator PPSSPP, co oznacza, że ​​strumieniowanie przez Wi-Fi nie jest potrzebne.

Później ćwierkaćNguyen powiedział, że hackowanie jest „całkowicie oparte na oprogramowaniu”, co oznacza, że ​​nie jest wymagany exploit sprzętowy. Ale nie wstrzymuj oddechu, czekając na wybuch — powiedział Nguyen Grupa nie ma zamiaru wypuszczać go w „najbliższej przyszłości”.

„Jest wiele do zrobienia” – dodał Nguyen. Jednak Nguyen zapowiedział publikację w ten weekend filmów demonstrujących hackowanie.

Chociaż firma Sony nie ogłosiła jeszcze nowej dedykowanej konsoli przenośnej, na przestrzeni lat wypuściła na rynek wiele urządzeń przenośnych. PSP został wprowadzony na rynek w grudniu 2004 roku i doczekał się wielu zmian.

Sony wypuściło konsolę PSP Go w październiku 2009 r., a konsolę PSP Street dostępną tylko w systemie PAL w październiku 2011 r. Ostatnia wyprawa Sony na terytorium konsol przenośnych miała miejsce wraz z premierą PlayStation Vita w grudniu 2011 r. Firma nie ogłosiła jeszcze następcy, ale wraz z wprowadzeniem na rynek PlayStation Portal W połowie i ogromnym sukcesie Nintendo Switch istnienie hybrydowej konsoli PlayStation prawdopodobnie nie jest wykluczone. Tymczasem od dawna krążyły plotki, że Microsoft przygotowuje się do premiery własnej przenośnej konsoli Xbox.

READ  Wewnątrz ogromnych domów Andy’ego Reida, portfel nieruchomości o wartości 7,8 miliona dolarów

Wesley jest redaktorem wiadomości IGN w Wielkiej Brytanii. Znajdziesz go na Twitterze pod adresem @wyp100. Możesz skontaktować się z Wesleyem pod adresem [email protected] lub poufnie pod adresem [email protected].