24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Innova Capital i rodzina Kaczmarków kupują Pfleiderer Polska

Innova Capital i rodzina Kaczmarków kupują Pfleiderer Polska

Bogdan i Elżbieta Kaczmarek wraz z Innova Capital za pośrednictwem wehikułu inwestycyjnego Breticontic Investments nabyli 100% spółki Pfleiderer Polska w drodze transakcji wydzielenia spółki zarządzanej przez Strategic Value Partners zarządzanych przez spółki zależne Grupy Pfleiderer. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszej połowie 2024 r., pod warunkiem uzyskania wymaganych zgód organów regulacyjnych i innych zwyczajowo przyjętych warunków zamknięcia.

Pfleiderer Polska produkuje najwyższej jakości płyty drewnopochodne, oferując usługi zorientowane na klienta i stale zorientowane na zrównoważony rozwój. Firma posiada trzy zakłady produkcyjne: Pfleiderer Grajewo, Pfleiderer MDF Grajewo i Pfleiderer Wieruszów.

Grupa Pfleiderer jest w 100% własnością funduszy zarządzanych przez globalną firmę inwestycyjną Strategic Value Partners.

Prezes Pfleiderer Group Miguel Kohlmann powiedział: „Po długiej historii przynależności do grupy, dzisiejsze ogłoszenie formalnie rozdziela działalność niemieckich i polskich paneli Pfleiderer. Inwestycja rodziny Kaczmarków i Innova Capital, strategia i model biznesowy Pfleiderer Polska, uznanie dla relacji z klientami i jakości kadry zarządzającej oraz co postrzegamy jako mocny wotum zaufania dla szerszej bazy pracowników. Sprzedaż nie będzie miała wpływu na pozostałą część działalności grupy, w tym na Pfleiderer Deutschland i Silekol w Polsce.

Do Innova Capital w tej transakcji dołączają Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie, prywatni inwestorzy i właściciele środkowoeuropejskich producentów wysokiej jakości mebli i materacy.

„Konkurencja jest największą motywacją ludzkości. Naszym celem jest dalszy rozwój Pfleiderer Polska na polskim rynku płyt drewnopochodnych, będącym centrum europejskiego przemysłu meblarskiego. Jako nowi partnerzy firmy zamierzamy inwestować w najnowocześniejsze technologie i poszerzać możliwości produkcyjne.Koncentrujemy się na poprawie efektywności i wdrażaniu projektów zielonej transformacji” – komentuje Bogdan Kaczmarek.

To czwarta transakcja nowego funduszu Innova/7 Innova Capital, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy zebrał ponad 350 mln euro.