28 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Indonezja i Polska badają współpracę w ekosystemie akumulatorów EV

Indonezja i Polska badają współpracę w ekosystemie akumulatorów EV

Dżakarta (Antara) – Na marginesie dorocznego spotkania Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) minister inwestycji Bahlil Lahadalia i minister finansów RP Magdalena Raskowska omówili możliwości współpracy w zakresie rozwoju ekosystemu akumulatorów pojazdów elektrycznych (EV).

„Współpraca Indonezji z Polską ma potencjał do dalszego rozwoju. Tym bardziej, że Polska jest największym producentem baterii elektrycznych w Europie, jest to dla nas szansa na współpracę” – powiedział minister w piątkowym komunikacie.

Minister Lahadalia docenił dobre stosunki między oboma krajami. Powiedział, że mogą współpracować, aby lepiej wykorzystać potencjał swoich zasobów naturalnych.

Podczas spotkania w Davos w Szwajcarii w czwartek (19 stycznia 2023 r.) obaj ministrowie rozmawiali także o zacieśnianiu współpracy dwustronnej między krajami, w tym w sektorze finansowym.

Obaj zgodzili się kontynuować współpracę w sektorze finansowym, w tym umożliwić polskiemu rządowi promowanie jego papierów komercyjnych i obligacji. Omówili również globalną umowę o minimalnym opodatkowaniu.

Minister Rexkowska pozytywnie odniosła się do indonezyjskiej oferty współpracy, w szczególności w zakresie rozwoju ekosystemu akumulatorów EV.

Ekosystem baterii EV w Polsce jest wspierany przez dużą firmę z Azji.

„Jesteśmy wdzięczni za możliwość współpracy z Indonezją. Oczekujemy, że ta współpraca może trwać długoterminowo. Polska jest gotowa do dalszej dyskusji i zbadania możliwości współpracy z Indonezją w zakresie możliwości współpracy w zakresie rozwoju środowiskowego akumulatorów pojazdów elektrycznych” powiedziała.

Obecnie Polska zajmuje 46. miejsce pod względem inwestycji w Indonezji, a jej łączne inwestycje sięgają 0,024 mln USD.

Do trzech polskich firm z największymi inwestycjami w Indonezji należą firma produkcyjna Toyo Seal Indonesia; Xanadu Operations Indonesia, która działa w branży hotelarskiej; oraz Family Members Group Indonesia, która zajmuje się handlem i reparacjami.

Indonezja negocjuje obecnie umowę o kompleksowej współpracy gospodarczej Indonezja-UE (EU-CEPA) z Unią Europejską, w skład której wchodzi Polska. Umowa obejmuje również inwestycje.

Powiązane wiadomości: Rząd jest przekonany o osiągnięciu celu w zakresie poprawy stanu środowiska akumulatorów samochodowych

READ  Kryzys na Ukrainie – UNHCR Poland Fact Sheet (01 sierpnia 2023) – Polska

Powiązane wiadomości: Platforma monitorowania budynków BPPT wspierająca ekosystem pojazdów elektrycznych