12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Indie są czujne na nowe zmienne, gdy fala Covid przetacza się przez Chiny

Indie są czujne na nowe zmienne, gdy fala Covid przetacza się przez Chiny


Nowe Delhi
CNN

Indie Minister Zdrowia zalecił społeczeństwu podjęcie środków ostrożności przeciwko Covid-19, w tym szczepienia i noszenie maseczek, ponieważ kraj pozostaje wyczulony na potencjalne nowe warianty, które mogą pojawić się w wyniku fali infekcji przetaczającej się przez sąsiednie kraje. Chiny.

Minister zdrowia Mansukh Mandavia powiedział w czwartek parlamentowi, że Indie rozpoczną losowe testy 2% międzynarodowych podróżnych przybywających na krajowe lotniska, po tym, jak poprosił władze regionalne o przesłanie pozytywnych próbek do laboratoriów monitorujących nowe szczepy Covid.

„Państwa zostały poproszone o uświadomienie ludziom (konieczności) noszenia masek, stosowania środków dezynfekujących do rąk, utrzymywania higieny dróg oddechowych i dystansu społecznego” – powiedział Mandaviya, zachęcając Hindusów do zastrzyków przypominających lub szczepionek.

Przemawiając w środę na spotkaniu mającym na celu przegląd sytuacji Covid w kraju w związku z rosnącą liczbą przypadków w kilku krajach azjatyckich, Mandaviya powiedział: „Covid jeszcze się nie skończył. Poleciłem wszystkim zainteresowanym, aby byli w pogotowiu i wzmocnili nadzór”.

Indie, kraj liczący 1,3 miliarda ludzi, złagodziły ograniczenia Covid na początku tego roku po tym, jak liczba infekcji spadła, a ludzie w większości przestali nosić maski na zewnątrz.

Ostrzeżenia indyjskiego ministra pojawiają się, gdy Chiny się przygotowują infekcje Aby rozprzestrzenić się z największych miast na rozległe tereny wiejskie, jego wpływ pospiesznie i nieprzygotowany Wyjście z covidu zero strategię na początku tego miesiąca.

W środę szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus wyraził zaniepokojenie wzrostem przypadków w Chinach, podkreślając, że jest zaniepokojony „wzrostem doniesień o ciężkiej chorobie”.

„Aby przeprowadzić kompleksową ocenę ryzyka sytuacji w terenie, WHO potrzebuje bardziej szczegółowych informacji na temat ciężkości choroby, hospitalizacji i wymagań dotyczących wsparcia OIOM” – powiedział Tedros na konferencji prasowej.

Wzrost może doprowadzić do prawie miliona zgonów w Chinach, Według badania opublikowanego w zeszłym tygodniudodając, że prawdopodobnie spowoduje to również przeciążenie wielu lokalnych systemów opieki zdrowotnej w kraju.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: aktualizacje na żywo o Bachmucie

Tymczasem chińscy eksperci ostrzegają, że najgorsze dopiero nadejdzie. Wu Zunyu, główny epidemiolog w Chińskim Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), powiedział w zeszłym tygodniu, że Chiny doświadczają pierwszej z trzech oczekiwanych fal infekcji tej zimy.

W zeszłym roku Indie zostały spustoszone przez drugą falę koronawirusa Covid-19, który pochłonął dziesiątki tysięcy istnień ludzkich i uszkodził krajowy system opieki zdrowotnej.

Od tego czasu Indie podały ponad dwa miliardy szczepionek Covid, a prawie 75% populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę, zgodnie z danymi dane z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.

Według ministerstwa zdrowia Indie odnotowują „stały spadek” liczby przypadków, ze średnią około 150 infekcji dziennie w całym kraju od 19 grudnia.

„Jesteśmy gotowi poradzić sobie z każdą sytuacją” – powiedział minister zdrowia Mandavia Powiedział W poście na Twitterze w środę.