29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Hollywoodzki publicysta miał 61 lat – The Hollywood Reporter

Hollywoodzki publicysta miał 61 lat – The Hollywood Reporter

Zmarła Rita Hollingsworth, wybitna specjalistka ds. strategii reklamy i komunikacji, która przez lata współpracowała z takimi artystami jak Barbra Streisand, Robert Altman, Chin Cage, Carousel of Hope i St. Vincent’s Mills on Wheels. Miała 61 lat.

Hollingsworth zmarła 16 listopada na krwotok mózgowy w szpitalu Keck na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, powiedział jej mąż, z którym była od 37 lat, Jeff Hollingsworth. Reporter z Hollywood. Para założyła RMH Media w 1996 roku.

Hollingsworth zaostrzyła współpracę z Lee Saltersem, którego klientami byli m.in. Streisand, Liza Minnelli, Michael Jackson, Neil Diamond, Carousel of Hope Barbary Davis i Race to Erasure MS.

W RMH Media pomogła zwrócić uwagę największych festiwali i targów na takie filmy, jak Afterglow Alana Rudolpha (1997) i Afterglow Altmana (1997). Ciasteczkowa fortuna (1999), Michaela Radforda Taniec w niebieskiej iguanie (2000) i Chena Złapany w sieć (2012) i Legenda o diabelskim kocie (2017).

RMH jest również reprezentowany New York Timesa Autorka bestsellerów Rena Grande.

RMH współpracuje obecnie z reżyserem Matthew Solomonem nad jego dokumentem Wyobraź sobie bezpieczeństwo na nowo Oraz z producentką Catherine Gray i aktorką Sharon Gless w ich dokumencie Pokaż jej pieniądzeKtóry po zdobyciu nagród na tegorocznych festiwalach wyruszy w trasę po 50 miastach.

Rita Maria Hollingsworth urodziła się we wschodnim Los Angeles w 1962 roku i dorastała w pobliskim Whittier. Uzyskała tytuł licencjata w Whittier College oraz podwójny tytuł magistra w dziedzinie języka japońskiego i dyplomacji w Middlebury Institute of International Studies.

Podczas studiów w MIIS mieszkała w Tokio, gdzie opanowała język i współpracowała z instytutami politycznymi przy prowadzeniu badań skupiających się na wymianie kulturalnej i jej pozytywnym wpływie na stosunki międzynarodowe.

Na początku lat 90., po ukończeniu studiów podyplomowych, Hollingsworth objęła stanowiska kierownicze w kilku organizacjach praw obywatelskich, w tym MANAA, gdzie wraz z Jesse’em Jacksonem zorganizowała Tęczową Koalicję przeciwko korporacjom, w tym McDonald’s, NBC i Paramount, aby zaprotestować przeciwko nienawiści wobec Azji i stronniczości mediów.

READ  Showtime łączy się z Paramount +, rebranding z nową nazwą

Jej mąż powiedział, że jest szczególnie dumna ze swojej pracy na polu non-profit, jaką jest Festiwal Filmów Studenckich Angelus; Fundacja Rodziny Anthony’ego i Jane Pritzkerów; Opłaty za opiekę zastępczą; grafikaxLA; oraz St. Vincent’s Meals on Wheels, gdzie była kluczowym głosem odpowiedzialnym za media, komunikację i strategię zbierania funduszy dla największego finansowanego ze środków prywatnych programu żywieniowego dla seniorów w Stanach Zjednoczonych.

Oprócz męża – poznali się w Whittier College ponad 40 lat temu, podróżowali i studiowali w Japonii i Europie, zanim wrócili do Los Angeles w 1991 r. – wśród ocalałych znaleźli się jej kot Dom, jej pies Auggie oraz „kochająca grupa dalszej rodziny i przyjaciele.” „.