18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

HFCL zbuduje w Polsce najnowocześniejszą fabrykę kabli światłowodowych za 144 crore rupii

HFCL zbuduje w Polsce najnowocześniejszą fabrykę kabli światłowodowych za 144 crore rupii

Reprezentatywny obraz

New Delhi: producent przekładni telekomunikacyjnych HFCL Ltd w Polsce za rupii indyjskich. Spółka o wartości 144 crore (15,9 mln euro) ogłosiła w środę, że zbuduje najnowocześniejszą fabrykę produkującą kable światłowodowe. W komunikacie prasowym spółka HFCL stwierdziła, że ​​ekspansja podkreśla jej zaangażowanie w zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na kable światłowodowe (OFC) na rynkach europejskich i dostosowanie wprowadzenia 5G i światłowodów do domu (FTTH) do europejskiej wizji gigabitowej. Łączność do 2028 r.

„Kraje europejskie podejmują znaczne wysiłki w zakresie cyfryzacji, realizując priorytety krajowe, takie jak projekt Gigabit w Wielkiej Brytanii, niemiecka strategia Gigabit 2023, francuski Tres Haute Debit i hiszpańska Agenda Digital 2025. Doprowadziło to do zwiększonego popytu na kable światłowodowe na rynkach europejskich, takich jak Niemcy, Belgia, Francja, Polska” – podała firma.

Oczekuje się, że europejski rynek kabli światłowodowych odnotuje złożoną roczną stopę wzrostu (CAGR) na poziomie około 4,5% w ciągu najbliższych pięciu lat, przy oczekiwanym wzroście na poziomie 90 milionów fkm rocznie do roku 2028. Rada FTTH szacuje, że w UE jest około 308 milionów domów. Region będzie miał łączność FTTH do 2028 r., co przyspieszy wdrożenie o 3–5 lat. Sygnalizuje to szybką ekspansję sieci FTTH w tych regionach, prowadząc do zwiększonego zapotrzebowania na OFC.

HFCL zacznie od przepustowości 3,25 mln kilometrów światłowodów, a w przyszłości będzie miała większą przepustowość. Firma HFCL obsługuje obecnie ponad 60 klientów w Europie i produkuje szeroką gamę kabli światłowodowych, w tym mikrokable o dużej liczbie włókien, mikrokanały, mikromoduły, FTTH, ADSS, kable podziemne i napowietrzne.

Utworzenie zakładu produkcyjnego w Polsce ułatwi inkorporacja nowej spółki zależnej w Polsce, będącej w całości własnością spółki HFCL BV w Holandii.

READ  UE zablokowała import zboża z Ukrainy do pięciu krajów, w tym do Polski