17 października, 2024

Hat-trick Chrisa Kreidera stanowi kontynuację passy Rangersów mającej na celu wyeliminowanie Hurricanes

NHL

RALEIGH, Karolina Północna — Rangersi przystąpili do ostatnich 20 minut szóstego meczu drugiej rundy serii przeciwko Hurricanes, jakby mecz 7 nie wchodził w grę.

Trzeba było jednego z ich charakterystycznych występów po powrocie, ale Blueshirts – prowadzeni po naturalnym hat-tricku Chrisa Kreidera – odwrócili scenariusz, zdobywając w czwartek cztery gole w trzeciej tercji i przypieczętowali zwycięstwo 5:3 nad Hurricanes i awansowali do finału Konferencji Wschodniej po raz drugi w ciągu trzech lat.

Kreider, który podczas drugiej przerwy powiedział, że zdobędzie bramkę, zanim zdobędzie swojego pierwszego hat-tricka w karierze w fazie play-off, poprowadził drużynę do ogłuszenia drużyny Hurricanes, która prowadziła przez 51:54 w 60-minutowym meczu.

Rangersi poszybowali ku zwycięstwu w szóstym meczu dzięki szalonej trzeciej kwarcie. Jason Szens dla „New York Post”.

Zapytany, co oznacza dla niego to zwycięstwo jako najdłużej grającego zawodnika Rangersów, Kreider pozostał wierny swojej zrównoważonej naturze.

„To oznacza, że ​​będziemy mogli częściej grać w hokeja” – zażartował.

Wiele mówiło się o dynamice franczyzy w nadchodzącym sezonie, po tym jak Carolina dwukrotnie uniknęła eliminacji w ciągu ostatnich pięciu dni.

Większość bagatelizuje wahania z meczu na mecz, ale nie można zaprzeczyć, że Canes odmłodzili się od chwili, gdy strzelili pierwszego gola w grze w przewadze w serii – przełamując poślizg 0 na 16 – aby uratować sezon w czwartym meczu.

Od tego momentu Hurricanes grali coraz lepiej – tak jakby dyskomfort Rangersów bezpośrednio wpływał na rosnącą pewność siebie Karoliny.

Canes dokonali dostosowań i pracowali, ale Rangersi zaszli za daleko, aby poczuć zapach po raz trzeci.

Chris Kreider otrzymał gratulacje od kolegów z drużyny po strzeleniu jednego ze swoich trzech goli w trzeciej tercji w zwycięskim meczu Rangersów. Obrazy Getty’ego

„Po drugiej kwarcie niewiele powiedziano” – powiedział Vincent Trocheck, który strzelił gola przy 5:29 drugiej tercji i było już na 2:1, po czym Hurricanes odpowiedzieli kolejną bramką i zdobyli dwa gole. Gol prowadzi do ostatniej klatki.

READ  Źródło mówi, że Wikingowie planują uwolnić RB Dalvina Cooka

„Wiedzieliśmy, że nie tak powinniśmy grać, aby wygrywać mecze hokejowe w fazie play-off z takimi drużynami, jak ta. Musieliśmy po prostu wyjść na boisko i podjąć decyzję w trzeciej kwarcie i albo pokazać się, zagrać, i być częścią serii, albo nie. Myślę, że w trzeciej rundzie wystąpiło 20 zawodników.

Bramka Martina Necasa pod koniec pierwszej kwarty wywarła presję na Rangersach, którzy stracili kolejnego gola na rzecz Setha Jarvisa podczas gry w przewadze Kane’a niecałe pięć minut po rozpoczęciu środkowej bramki.

Reakcja Chrisa Kreidera po zdobyciu zwycięskiego gola w trzeciej kwarcie. Jason Szens dla „New York Post”.

Druga linia Rangersów, składająca się z Trochecka, Artemi Panarina i Alexisa Lafreniere, rozpoczęła się lepiej niż w dwóch poprzednich konkursach, co pozwoliło trio wyprowadzić swój zespół na prowadzenie niecałą minutę później po bramce Trochecka.

Później Kreider strzelił jednego gola w trzeciej tercji po 6:43, kiedy wbił home run, aby utrzymać konkurencyjność swojej drużyny.

Igor Shesterkin reaguje po tym, jak Sebastian Aho strzelił gola w drugiej kwarcie i zapewnił drużynie zwycięstwo w serii powrotów Rangersów. Jason Szens dla „New York Post”.

Twardzi Rangersi, grając ze stratą 0 na 12 od drugiej partii, ożyli i zremisowali na trzeciej pozycji. Kreider trafił w strzał Panarina, po czym 33-latek strzelił zwycięskiego gola na 4:19 przed końcem i trafił po podaniu Ryana Lindgrena.

Barclay Goodrow po celnym strzale z dystansu w pustą siatkę wywołał burzę ubranych głównie na czerwono kibiców.

„To coś wyjątkowego” – powiedziała Mika Zibanejad. Zwłaszcza, gdy prowadziliśmy 3:0 i mieliśmy szansę zakończyć mecz w czwartym meczu, ale tego nie zrobiliśmy, a potem wróciliśmy do domu i spróbowaliśmy to zrobić w piątym meczu. Nie byliśmy zadowoleni z naszej postawy. występ w piątym meczu i po prostu przyjazd do Karoliny i zareagowanie w taki sposób, w jaki zrobiliśmy to – na Mimo że schodzimy na boisko i próbujemy walczyć, to z pewnością jest to coś wspaniałego.