29 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Hamas uwalnia dwójkę zakładników, amerykańską matkę oraz jej córkę Judith i Natalie Raanan, gdy wojna z Izraelem zbliża się do trzeciego tygodnia.

Hamas uwalnia dwójkę zakładników, amerykańską matkę oraz jej córkę Judith i Natalie Raanan, gdy wojna z Izraelem zbliża się do trzeciego tygodnia.

Urzędnicy ogłosili, że Islamski Ruch Oporu (Hamas) uwolnił w piątek dwóch amerykańskich zakładników, matkę i córkę z przedmieść Chicago. Według rzecznika Kancelarii Premiera Izraela, dwóch uwolnionych zakładników zidentyfikowano jako Judith i Natalie Ranan, obywatelki amerykańsko-izraelskie.

Według premiera Benjamina grupa w oświadczeniu podała, że ​​rodzina Raanana została zabrana ze Strefy Gazy przez Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża oraz że izraelska armia i siły bezpieczeństwa spotkały się z parą na granicy kraju ze Strefą Gazy kontrolowaną przez Hamas. rzecznik Netanjahu. Biuro podało.

Przewieziono ich do bazy wojskowej, aby móc połączyć się z członkami rodzin. Późnym piątkowym wieczorem w Izraelu biuro Netanjahu opublikowało zdjęcie rodziny Raanana.

Natalie Raanan w szarej koszuli i jej matka Judith są widziane przez izraelskie siły bezpieczeństwa po ich uwolnieniu przez Hamas 20 października 2023 r.
Natalie Raanan w szarej koszuli i jej matka Judith są widziane przez izraelskie siły bezpieczeństwa po ich uwolnieniu przez Hamas 20 października 2023 r.

Rząd Izraela


„Jesteśmy bardzo szczęśliwi i podekscytowani” – powiedział CBS News Avi Zamir, wujek Natalie.

Zamir podziękował prezydentowi Bidenowi i Departamentowi Stanu za wysiłki na rzecz uwolnienia zakładników i powiedział: „W chwili radości dla nas jako rodziny wciąż pamiętamy i potwierdzamy, że nadal jest ponad 200 zakładników i nadal istnieją rodziny. ” „Czyich bliscy nadal są przetrzymywani jako zakładnicy, a my będziemy kontynuować walkę i wysiłki, aby każdy z nich bezpiecznie wrócił do ojczyzny”.

W piątkowe popołudnie prezydent Biden rozmawiał telefonicznie z dwoma byłymi zakładnikami.

„Powiedz im, że ich rząd będzie w pełni ich wspierał, gdy wracają do zdrowia” – napisał Biden w przesłaniu. ćwierkać-Udostępnij zdjęcie z rozmowy. „Jill i ja nadal będziemy trzymać w sercach wszystkie rodziny zaginionych Amerykanów”.

Biały Dom podał, że prezydent rozmawiał wcześniej tego dnia z niektórymi członkami ich rodzin.

„Nasi obywatele przeżyli straszliwą próbę w ciągu ostatnich 14 dni i jestem podekscytowany, że wkrótce ponownie połączą się ze swoimi rodzinami rozdartymi strachem” – stwierdził Biden w oświadczeniu.

Kiedy w piątek wieczorem wszedł na pokład Air Force One w Joint Base Andrews, Biden odpowiedział „tak”, kiedy zapytał jeden z reporterów I czy chce, aby Izrael odłożył inwazję lądową na Gazę do czasu uwolnienia większej liczby zakładników.

Ilu amerykańskich zakładników ma Hamas?

W Waszyngtonie sekretarz stanu Antony Blinken powiedział, że 10 dodatkowych Amerykanów nadal jest zaginionych po tym, jak Hamas przeprowadził 7 października brutalny atak terrorystyczny w południowym Izraelu. Rozpalić wojnę.

„Wiemy, że niektórzy z nich są przetrzymywani jako zakładnicy przez Hamas, podobnie jak około 200 innych zakładników przetrzymywanych w Gazie” – powiedział Blinken reporterom. „Są wśród nich mężczyźni, kobiety, mali chłopcy, małe dziewczynki i osoby starsze z wielu krajów. Każdy z nich musi zostać zwolniony”.

Dlaczego Hamas uwolnił Judith i Natalie Raanan?

W wiadomości zamieszczonej na kanale Hamasu w Telegramie napisano, że uwolnienie nastąpiło z „powodów humanitarnych”.

W odpowiedzi na pytanie dotyczące twierdzeń Hamasu, że wszyscy cywilni zakładnicy mogliby zostać uwolnieni, jeśli izraelskie naloty ustaną, Blinken powiedział, że zakładnicy powinni zostać uwolnieni bezwarunkowo.

„Nie przyjmę za dobrą monetę niczego, co Hamas mówi” – ​​powiedział Blinken. „Nie jestem pewien, czy ktokolwiek na tej sali potraktowałby poważnie lub przekazałby cokolwiek, co powiedziało ISIS. To samo dotyczy Hamasu. Nasze stanowisko jest jasne: każdy zakładnik musi zostać uwolniony i oni muszą zostać uwolnieni teraz.”

Według CBS News ChicagoRodzina Raanana odwiedzała rodzinę w Izraelu, w pobliżu granicy z Gazą, w społeczności zwanej Nahal Oz – kibucu zaatakowanym przez Hamas. Natalie Raanan właśnie ukończyła szkołę Uczęszcza do Deerfield High School na północnych przedmieściach Chicago.

Jej wujek, Avi Zamir, powiedział CBS News Chicago, że wkrótce po rozpoczęciu bombardowania 7 października wysłała do rodziny SMS-a, w którym napisał: „Wszystko w porządku, rzeczywiście. Pokój mojej matki, w którym spała, został zbombardowany”. Ale u nas wszystko w porządku.” Przeprowadzamy się teraz do innego pensjonatu, w którym znajduje się schronienie.”

Natalie i Judith Rannan.jpg
Judith i Natalie Ranan

CBS


Ich uwolnienie następuje około dwa tygodnie po rozpoczęciu wojny. Izrael tak powiedział Ciągłe ataki powietrzne Izraelskie samoloty okupacyjne zbombardowały w piątek więcej celów Hamasu w Strefie Gazy, rozpoczynając ewakuację miasta w pobliżu północnej granicy z Libanem.

Naloty ustały w piątek wczesnym popołudniem, zaskakując część ludności na terytoriach palestyńskich i skłaniając niektórych do kwestionowania zawieszenia broni, donosi CBS News ze Strefy Gazy.


CBS News wyemituje godzinny program specjalny zatytułowany „Wojna między Izraelem a Hamasem: Świat na krawędzi” w piątek 20 października o 22:00 czasu wschodniego w CBS i w transmisji strumieniowej CBS News. Aby oglądać, pobierz aplikację CBS News na telefon komórkowy lub telewizor z dostępem do Internetu.

READ  Biden mówi, że Szwecja „wkrótce” przystąpi do NATO w przemówieniu Sił Powietrznych USA