22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Haker Tesli odkrywa tajny „tryb Elona” umożliwiający w pełni samodzielną jazdę bez użycia rąk

Haker Tesli odkrywa tajny „tryb Elona” umożliwiający w pełni samodzielną jazdę bez użycia rąk

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, może mieć supertajny tryb kierowcy, który umożliwia jazdę bez użycia rąk w samochodach Tesli.

Ukryta funkcja, zwana „trybem Elon”, została odkryta przez hakera oprogramowania Tesli, znanego online jako @greentheonly. Anonimowy haker od lat zagłębia się w kod samochodu, ujawniając takie rzeczy, jak Tesla może uniemożliwić korzystanie z elektrycznych foteli lub centralnej kamery w Modelu 3, zanim zostanie on oficjalnie aktywowany.

Po znalezieniu i włączeniu trybu Elona, ​​wyrusz na mini-przygodę, aby przetestować system i Wrzuć jakieś ostre zdjęcia starania. Nie udostępnili dosłownej konfiguracji ekranowej „Elon Mode”, ale potwierdzili, że jest prawdziwa.

Haker stwierdził, że samochód nie wymagał od nich uwagi podczas korzystania z oprogramowania Full Self-Driving (FSD) Tesli. FSD to zaawansowany wizyjny system wspomagania kierowcy Tesli, który jest w fazie beta, ale jest obecnie dostępny dla każdego, kto zapłacił do 15 000 USD za tę opcję. Oprogramowanie było przedmiotem wycieku wewnętrznego raportu w zeszłym miesiącu, który wskazywał, że FSD miał tysiące skarg klientów na nagłe hamowanie i nagłe przyspieszanie.

Tesla Autopilot, system wspomagania kierowcy pierwszej generacji na autostradach, wymaga pchnięcia kierownicy, aby potwierdzić swoją uwagę podczas użytkowania. Właściciele często narzekają na częste kontrole systemu, przez co niektórzy nazywają to „irytującym”. Użytkownicy FSD są również narażeni na częste monity, a czasami wydaje się, że wymaga to wystarczającej siły, aby system mógł się przypadkowo zablokować.

Oprócz potwierdzenia aktualnych praktycznych wskazówek, pojazdy z centralną kamerą wewnętrzną (nad lusterkiem wstecznym) będą monitorować kierowców, aby upewnić się, że patrzą przed siebie – ale to też jest bardzo trudne. Na przykład odkryłem, że nie jestem w stanie założyć czapki z daszkiem bez ciągłego powtarzania przez system „proszę uważać na drogę”, najwyraźniej nie mogąc powiedzieć, że moje oczy patrzą przed siebie. W pewnym momencie nawet to wyłączył i powiedział, że stracę uprawnienia FSD, jeśli zrobię to jeszcze cztery razy.

READ  Wszystko na wyświetlaczu w Nintendo Direct Mini: Partner Showcase

Możesz utracić uprawnienia FSD, jeśli Tesla Vision uzna, że ​​Cię to nie obchodzi.
Zdjęcie: Omar Shakir/The Edge

Ale dla greentheonly Prawie 600-kilometrowy test W trybie Elon nie znaleźli takiej niedogodności. Test został przeprowadzony w samochodzie, który według hakera jest własnością firmy, w oparciu o ich komentarz, że „nie mogą dostać samochodu innego niż Tesla”, aby wypróbować go w trybie Elon. Na filmie wydaje się, że pięknie jeździ wczesnym modelem X, który może być na tyle stary, że w ogóle nie ma kamery wewnętrznej. Nie jest jasne, czy ten model ma kamerę ani w jaki sposób uzyskał dostęp do pojazdu.

Wśród nut zapewnia tylko zieleń Temat na Twitterze, haker twierdzi, że system nadal wydaje się przypadkowo zmieniać pas ruchu i kończy się powolną jazdą po autostradzie. Nie wiadomo, czy ta wersja FSD będzie dostępna dla zwykłych posiadaczy. w grudniu, zasugerował Musk Przywództwo, które nie narzeka, nadchodzi.

Greentheon dodaje, że oprogramowanie Tesli jest bezpieczniejsze niż kiedykolwiek w porównaniu z 2017 rokiem, kiedy haker zaczął je skanować. Chociaż mogą stale obchodzić zabezpieczenia Tesli, są zielone Tweety To, że poziom troski, jaką Tesla wkłada w swoje oprogramowanie, jest rzadki w porównaniu z innymi samochodami, których dotknął, i jest to „piękna łamigłówka, która wciąż się poprawia”.