22 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Greenvolt wygrywa kontrakty na akumulatory o mocy 1,2 GW na polskiej aukcji mocy

Greenvolt wygrywa kontrakty na akumulatory o mocy 1,2 GW na polskiej aukcji mocy

Przyznała kontrakty 159 projektom, w tym 111 w Polsce i 48 w Czechach, Słowacji i Szwecji. Cena rozliczeniowa jest znacznie niższa od dopuszczalnej w poprzedniej aukcji kwoty 406,35 zł/kW z dostawą w roku 2027. Projekty w Czechach i na Słowacji charakteryzują się niższymi cenami rozliczeniowymi.

Jak przeprowadziło wywiady kilku przedstawicieli, rynek zdolności wytwórczych ma ożywić rynek BESS na dużą skalę w Polsce, dostarczając podstawowych elementów składowych uzasadnienia biznesowego. Oszczędność energii.Aktualności Europa Środkowo-Wschodnia (CEE) 2023 na Szczycie Oszczędności Energii w Warszawie we wrześniu.

Greenvolt zdobywa kontrakty na 1,2 GW dla BESS

Firma zajmująca się rozwojem energii odnawialnej i niezależnym producentem energii (IPP) Greenvolt zdobyła 1,2 GW z 17-letnich kontraktów na sześć projektów akumulatorowych systemów magazynowania energii (BESS), poinformowała tego samego dnia firma.

Odpowiada to 70% całkowitej mocy dostarczonej dla technologii BESS, całkowita moc udostępniona dla BESS wynosi około 1,7 GW. To 10 razy więcej niż 165 MW, które zdobyło kontrakty w ubiegłorocznej aukcji.

W biuletynie stanowym zestawienie zwycięskich projektów nie zawiera szczegółowych informacji na temat technologii każdego z nich, ale opiera się na analizie Oszczędność energii.Aktualności Projekty „Jednostka rynku mocy nowej generacji” (Nova Jetnostka Rinku Mosi Vytavarsa) – cały Greenwald – łącznie 1735 MW.

Zwycięskie zobowiązania w ramach sześciu projektów Greenvolt obejmują zakres od małych 85 MW do dużych 510 MW, co daje łącznie dokładnie 1200 MW.

W sumie projekty BESS o mocy 16 GW otrzymały wstępną rejestrację do składania ofert na aukcji w grudniu 2023 r., chociaż nie wszystkie faktycznie złożyły oferty. Firma badawcza LCB Delta szczegółowo zbadała rynek magazynowania energii w skali sieciowej w Polsce i Europie Wschodniej, koncentrując się na aukcjach ex-ante i rynku zdolności wytwórczych. Oszczędność energii.Aktualności.

Greenvolt wywodzi się z biomasy w Portugalii, ale rozszerzył swoją działalność na inne odnawialne źródła energii i jest aktywny na rynkach magazynowania energii w Portugalii i Stanach Zjednoczonych.

READ  Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że naruszono prawo dwóch polskich sędziów do rzetelnego procesu sądowego

Wydawca Energy-Storage.News, Solar Media, będzie gospodarzem dziewiątej edycji Szczyt poświęcony oszczędzaniu energii UE w Londynie, 20–21 lutego 2024 r. W tym roku przenosi się do większego miejsca, gromadząc wiodących europejskich inwestorów, decydentów, deweloperów, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, nabywców energii i dostawców usług. Odwiedź oficjalną stronę, aby uzyskać więcej informacji.