30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Grant Wahl z Pucharu Świata zmarł po upadku w meczu z Argentyną

Grant Wahl z Pucharu Świata zmarł po upadku w meczu z Argentyną

„Pasja Granta do piłki nożnej i jego zaangażowanie w podnoszenie jej rangi w naszym sportowym krajobrazie odegrały ważną rolę w wzbudzeniu zainteresowania i szacunku dla naszej pięknej gry” – poinformowała Federacja Piłki Nożnej Stanów Zjednoczonych w piątkowym oświadczeniu. Komisarz MLS, Don Garber, napisał, że Wahl „był słodką, troskliwą osobą, której pasja do piłki nożnej i oddanie dziennikarstwu były niezmierzone”.

Wahl dorastał w Mission w stanie Kansas, na obrzeżach Kansas City, zanim rozpoczął studia na Uniwersytecie Princeton, który ukończył w 1996 roku. W Princeton Wahl zakochał się w piłce nożnej. Jako reporter The Daily Princetonian relacjonował drużynę, gdy była trenowana przez Boba Bradleya , który później był kapitanem męskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych na Mistrzostwach Świata 2010 .

Dla Sports Illustrated Wal napisał dziesiątki artykułów na okładki i przedstawił Amerykanom wiele wielkich światowych gwiazd piłki nożnej, takich jak Neymar i David Beckham, nie wspominając o amerykańskich gwiazdach, takich jak Christian Pulisic i Alex Morgan, i był jednym z nielicznych dziennikarzy, którzy zakryć wiadomości. Sport w pełnym wymiarze godzin. Napisał książkę o latach gry Beckhama w Major League Soccer, zatytułowaną „Doświadczenie Beckhamai kolejny o sposobie myślenia najlepszych graczy, zatytułowany „Mistrzowie nowoczesnej piłki nożnej”.

Wahl pracował również w telewizji dla Fox Sports, a ostatnio dla CBS.

Po 24 latach w Sports Illustrated kadencja Wahla nieoficjalnie zakończyła się po nim Rozpoczęty przez wydawcę Sports IllustratedMaven, z powodu sporu o obniżki płac związane z pandemią.

Ale Wahl wkrótce zaczął działać na własną rękę, rozpoczynając biuletyn e-mailowy Fútbol with Grant Wahl, który zgromadził tysiące płatnych subskrybentów, oraz podcast z Meadowlark Media, firmą zajmującą się mediami sportowymi, założoną przez weteranów ESPN, Johna Skippera i Dana Le Batarda.

Moim zdaniem jest najwybitniejszym dziennikarzem piłkarskim w Ameryce. „Miał tę przestrzeń jako rodzaj pioniera” – powiedział Chris Whittingham, współgospodarz swojego podcastu. „Był taki słodki. Urok Środkowego Zachodu to banał, ale miał go pod dostatkiem”.

READ  Rick Pitino został zatrudniony przez St. John's po pobycie w Ionie

Wahl codziennie pisał artykuły i nagrywał podcasty z Kataru przez cały mundial. W ostatnich dniach Wahl pisał o swoich zmaganiach ze zdrowiem podczas serii relacji, które, jak powiedział, zwykle pozostawiają miejsce na pięć godzin snu każdej nocy.