25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Google Tensor ma przed sobą świetlaną przyszłość

Google Tensor ma przed sobą świetlaną przyszłość

Google Tensor był pokazem wiary w przyszłość urządzeń Pixel, ale też powstrzymał skład. Miejmy nadzieję, że zmieni się to za kilka lat, ale w międzyczasie czekanie będzie trudne dla wersji Pixel.


To wydanie 9to5Google Weekender jest częścią odnowionego biuletynu 9to5Google, który zawiera najważniejsze artykuły Google z dodanymi komentarzami i innymi ciekawostkami. Rejestracja tutaj Aby otrzymać ją wcześniej na swoją skrzynkę odbiorczą!


Pixel 6, pierwsze urządzenie Google zasilane przez Tensor, było punktem zwrotnym w wysiłkach sprzętowych firmy. Doprowadziło to do znacznego wzrostu w składzie, a raport z tego tygodnia wyszczególniał, że Pixel odnotował wzrost o 67% w 2023 r., zwłaszcza w Japonii.

Ale nie obyło się bez problemów.

Tensor powoduje dwa problemy z telefonami Pixel. Po pierwsze, program był nieco chaotyczny od czasu przejścia. Niezliczone aktualizacje zostały opóźnione w czasie od przejęcia Tensor i widzieliśmy niechlujne problemy, na przykład gdy aktualizacja zniszczyła połączenie Pixela 6. To nie miało miejsca we wcześniejszych czasach.

Prawdopodobnie najbardziej irytującą rzeczą jest wpływ sprzętu. Przepaść między Tensorem a chipami Qualcomm i MediaTek jest realna i imponująca. Telefony Pixel nie mogą konkurować pod względem żywotności baterii, mają tendencję do gorętszych i nie spełniają tego samego standardu łączności, chociaż Google poczynił tam wielkie postępy w Tensor G2.

Według raportu z tego tygodnia istnieje duża szansa, że ​​​​Google naprawi wiele z tego na czas. Oczekuje się, że firma wypuści Tensor G5 w 2025 roku jako pierwszy w pełni spersonalizowany układ. To przyjdzie do Pixela 10 i będzie także pierwszym Tensorem stworzonym przez TSMC. Samo to posunięcie jest obiecujące, ponieważ wielokrotnie pokazywano, że TSMC odgrywa rolę w operacjach Samsunga. Chipy TSMC są ogólnie bardziej wydajne, szybsze i ogólnie lepsze, a chipy wyprodukowane przez Samsunga, takie jak linia Exynos, cierpią znacznie dłużej niż Tensor.

READ  iPhone 14 Pro i Pro Max mogą wreszcie mieć zawsze włączony wyświetlacz

Mając to na uwadze, przyszłość Google Tensor jest bardzo jasna. Nie ma gwarancji, ale części Tensor, które zbudowało Google, są najlepsze – więc jest nadzieja.

Ale kiedy czekamy, stawia to nasze istniejące piksele w trudnej sytuacji. Jak pokazałem w mojej ostatniej recenzji Google Pixel Fold, nie jest trudno zaakceptować lub pogodzić się z niedociągnięciami Tensor w istniejących pikselach. Dostajesz obiektywnie gorszy chip, ale dostajesz go również za znacznie niższą cenę niż konkurencyjne urządzenia. Ale tak jak Fold jest trudny do sprzedania w tej samej cenie, co składane urządzenia Samsunga, zwykłe piksele, których ceny rosną, również sprawią, że Tensor będzie trudnym do przełknięcia tabletem.

W efekcie Google nie może, a przynajmniej nie powinien podnosić ceny istniejących pikseli, dopóki ten nowy układ nie zostanie wprowadzony. Nie musi być i nie ma naprawdę Zaznaczam, że tak też się stało. Ale ponieważ Pixel 7a podnosi podstawowy koszt linii Pixel, oczywiste jest, że wzrosty mogą dotyczyć również reszty. I nawet bez tego utrzymanie ceny na tym samym poziomie ogranicza również to, co Google może zrobić, aby ulepszyć swój sprzęt, chyba że chce jeszcze bardziej obniżyć swoje marże.

Teraz oczywiście jest całkiem możliwe, że Samsung mógłby współpracować i uczynić ten problem kwestią sporną. Tensor G3 i/lub G4 może rozwiązać wiele z tych problemów. W końcu Samsung wprowadził ulepszenia. A Tensor G3 również wydaje się być solidnym ulepszeniem.

Nie sądzę, aby ktokolwiek naprawdę stracił na zakupie Pixela 8 lub Pixela 9 z chipem Tensor firmy Samsung w środku; Google nie może żądać takiej samej premii jak wszyscy inni.

Dobre wieści? Każdy obecny telefon Pixel będzie w stanie wytrzymać do debiutu Tensor G5. Pixel 6 i 6 Pro przestaną otrzymywać aktualizacje pod koniec 2026 roku, czyli rok po premierze pierwszego urządzenia wyposażonego w Tensor G5 od Google.

READ  Czaty WhatsApp, których kopie zapasowe znajdują się na Dysku Google, wkrótce zajmą miejsce na dysku

Najważniejsze wiadomości w tym tygodniu

Meta wątki tutaj

W środę wieczorem Meta uruchomiła platformę Threads, nową sieć społecznościową, która jest prawdziwym klonem Twittera. Platforma integruje się z Instagramem i eksplodowała pod względem liczby użytkowników. W ciągu 24 godzin miał ponad 20 milionów użytkowników, a od piątku ponad 70 milionów. W chwili, gdy to czytasz, platforma najprawdopodobniej będzie miała ponad 100 milionów użytkowników.

Możesz śledzić 9to5Google A reszta sieci 9to5 na tematy poniżej.

Samsung otwiera rezerwacje na Galaxy Z Fold 5 i Flip 5

Samsung w pełni potwierdził premierę Galaxy Z Fold 5 i Z Flip 5 26 lipca wraz z innymi urządzeniami. Od tego tygodnia rezerwacje są otwarte, więc możesz być pewien, że otrzymasz urządzenie pierwszego dnia i Dzięki temu możesz również otrzymać kredyt w wysokości 50 USD.

Więcej najważniejszych wiadomości


Od reszty 9 do 5

9to5Mac: 15-calowy MacBook Air pomógł mi uświadomić sobie, jak bardzo tęskniłem za 12-calowym MacBookiem

Gry 9to5: Skorzystaj z nowych, fajnych kontrolerów Joy-Con firmy Nintendo dla Switcha

Elektryczny: Tesla dodaje rabat gotówkowy na Model 3/Y w ramach swojego programu rekomendacji, aby zwiększyć sprzedaż

FTC: Używamy linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.