9 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Google cicho uruchamia aplikację Przełącz na Androida na iOS - TechCrunch

Google cicho uruchamia aplikację Przełącz na Androida na iOS – TechCrunch

Raporty z zeszłego roku Rozpoczęcie handlu Że Google opracowuje aplikację Switch to Android dla użytkowników iOS, którzy chcą przełączyć się z iPhone’a na smartfon z systemem operacyjnym Google Android. Teraz ta aplikacja jest dostępna. W poniedziałek Google po cichu udostępniło plik Przejdź do aplikacji na Androida W App Store na wielu światowych rynkach, w tym zgodnie z oczekiwaniami w USA, aplikacja obiecuje ułatwić przejście między platformami mobilnymi, pomagając użytkownikom importować kontakty, kalendarze, zdjęcia i filmy na ich nowy telefon z Androidem.

Aplikacja instruuje również użytkowników, jak wyłączyć Apple iMessage w celu odbierania wiadomości tekstowych na nowych urządzeniach i połączyć ich z iCloud w celu migracji ich biblioteki zdjęć i wideo do systemu Android.

Kredyty obrazkowe: Google

Google Przejdź na stronę Androida Nie została jeszcze zaktualizowana, aby wskazać, że nowa aplikacja jest dostępna, a firma oficjalnie nie ogłosiła jej premiery. Aplikacja nie pojawia się również na stronie programisty Google w App Store ani w wynikach wyszukiwania App Store. Można go znaleźć dopiero po kliknięciu bezpośredniego linku.

Obecnie witryna Switch to Android prowadzi użytkowników przez standardowy proces przejścia na Androida, który obejmuje tworzenie kopii zapasowych kontaktów, kalendarza, zdjęć i filmów za pomocą aplikacji Dysk Google na iOS przed zmianą urządzenia.

Plan firmy dotyczący opracowania samodzielnej aplikacji dla przełączników z iPhone’a na Androida został po raz pierwszy ujawniony w zeszłym roku, kiedy 9do5Google Zagłęb się w kod w oficjalnym narzędziu do odzyskiwania danych Androida i odkryj odniesienie do aplikacji Przełącz na Androida opracowanej przez Google na iOS. Strona tylko w zeszłym miesiącu spiczasty Wygląda na to, że aplikacja zyskała możliwość automatycznej migracji zdjęć i filmów użytkowników z iCloud do Zdjęć Google, również na podstawie wzmianek w innej ikonie aplikacji na Androida.

READ  2023 Porsche 911 Carrera GTS Cabriolet America Edition

Pojawiły się inne wskazówki, że Google ułatwia użytkownikom przełączanie treści multimedialnych na swoją platformę i usługi poprzez rozwój zaplecza. Ostatnio Google Informacje o aktualizacji aplikacji Zdjęcia Google Umożliwia właścicielom urządzeń mobilnych kopiowanie zdjęć z konkurencyjnych usług przechowywania w chmurze, w tym iCloud, Facebook i innych. Wcześniej przelewy musiały pochodzić z Facebooka lub iCloud, a nie z samej aplikacji Google.

Niestety, jedna rzecz, której nowa aplikacja Google Switch to Android iOS nie pomaga, to migracja aplikacji użytkowników. Jest to prawdopodobnie spowodowane ograniczeniami dostępu aplikacji innych firm na urządzeniu użytkownika. Aplikacje nie powinny skanować iPhone’a użytkownika w celu wyodrębnienia listy wszystkich innych aplikacji, które użytkownik zainstalował, tj.

W opisie App Store nowa aplikacja zwiększa jej zdolność do obsługi przesyłania treści użytkowników między urządzeniami bez użycia „złożonych kabli”, co oznacza, że ​​​​dwa telefony nie muszą być ze sobą połączone, aby zakończyć proces, co jest funkcją.

Aplikacja Google pojawia się wiele lat po aplikacji Apple, która pomogła przekonwertować użytkowników Androida na iPhone’a. We wrześniu 2015 r. Apple Wystrzelony To aplikacja Przenieś na iOS Dla użytkowników Androida, który był w szczególności jego pierwszą aplikacją Google Play (wraz z tymi z przejęcia Beats). Podobnie jego aplikacja pomogła w migracji danych użytkowników, w tym rolki aparatu, wiadomości, konta Google, kontaktów i zakładek.

Aplikacja jest publicznie dostępna pod adresem URL tutaj: https://apps.apple.com/us/app/id1581816143.

Google nie przedstawił komentarza przed publikacją, ale skontaktował się później, aby ostrzec nas, że aplikacja nie jest obecnie dostępna do pobrania w iOS App Store – jak już zauważyliśmy w naszej oryginalnej historii powyżej.

Zaktualizowano 23.04.22, 15:50 czasu wschodniego z komentarzem Google.