14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Gene Haas będzie kontynuował karierę w NASCAR w nowym zespole Haas Factory w 2025 r

Gene Haas będzie kontynuował karierę w NASCAR w nowym zespole Haas Factory w 2025 r

Gene Haas w przyszłym sezonie będzie nadal występował w NASCAR pod nową organizacją: zespołem fabrycznym Haas.

Wiadomość ta pojawia się niecały miesiąc po wydaniu przez Haasa i Tony’ego Stewarta wspólnego oświadczenia, w którym stwierdzono, że Stewart-Haas Racing zakończy działalność z końcem sezonu. Haas i Stewart są współwłaścicielami zespołu od 2009 roku, ścigając się wieloma samochodami zarówno w seriach NASCAR Xfinity, jak i Cup Series.

Jednakże Haas zachowa jeden z czarterów ze swojego programu składającego się z czterech samochodów NASCAR Cup Series. Dwusamochodowy zespół NASCAR Xfinity Series, który w zeszłym sezonie zdobył mistrzostwo z Cole’em Custerem, również będzie kontynuował swoją działalność.

„Moje zaangażowanie w sporty motorowe się nie zmieniło, jedynie zakres mojego zaangażowania” – powiedział Haas „Kierowanie czterosamochodowym zespołem Cup Series stało się bardzo zniechęcające, ale jednocześnie nadal potrzebuję platformy do promowania Haas Automation i. rozwijać HaasTooling.com.

„Utrzymanie mojej obecności w Cup pozwala firmie Haas Automation konkurować na najwyższym poziomie w NASCAR, co jest ważne dla naszych klientów i dealerów. Program Xfinity Series zapewnia naszym gościom kompletne weekendowe przeżycia, a także zapewnia dodatkową głębię i skalę naszemu ogólnemu programowi operacji.”

Nie ogłoszono żadnych kierowców ani partnerów zespołu dla zespołu Haas Factory. Nie podano także producenta.

Joe Custer będzie prezesem zespołu Haas Factory, który będzie działał w istniejącym budynku Stewart-Haas Racing. Custer obecnie jest współprezesem Stewart-Haas Racing.

Custer i Riley Herbst jadą dla Stewart-Haas Racing w serii Xfinity. Josh Perry, Noah Gragson, Chase Briscoe i Ryan Brees rywalizują o organizację w Cup Series.

READ  2023 Braves status najlepszego zespołu w historii franczyzy