29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Gallagher, komik rozbijający arbuzy w Tampie, zmarł w wieku 76 lat

Gallagher, komik rozbijający arbuzy w Tampie, zmarł w wieku 76 lat

TAMPA — Leo Gallagher, komik rozbity melonem i wychowany w Tampie, znany po prostu jako Gallagher, zmarł w piątek, co potwierdził jego były menedżer w rozmowie z Variety i TMZ. Miał 76 lat.

„Gallager przebywał w domu opieki w Kalifornii po wielu atakach serca w ostatnich latach” – donosi Variety.

Gallagher zyskał sławę dzięki komedii rekwizytów, w szczególności używając gigantycznego drewnianego młotka zwanego Sledge-O-Matic do rozbijania jedzenia i innych przedmiotów, zakończonego posypką z arbuza.

Urodzony 24 lipca 1946 w Fort Bragg w Północnej Karolinie, wczesne dzieciństwo spędził w Cleveland, zanim jego rodzice przenieśli się do Tampy, mając nadzieję, że powietrze będzie dobre na jego astmę.

Późna stacja radiowa Teda Webba w Tampie mówi, że Gallagher „spędzał dużo czasu jako chłopiec jeżdżąc na rowerze tam i z powrotem po swojej dzielnicy wzdłuż El Prado Street w pobliżu Manhattan Avenue. Jego przyjaciele pamiętają, jak wykrzykiwał obelgi i dziwne komentarze do każdego, kto słuchał przekazał je na swoim urządzeniu. Metalowy Schwinn.

Ojciec Gallaghera zbudował lodowisko na ulicy Armenia. Poszedł do kościoła w Good Shepherd Lutheran w Dale Mabry i ukończył HB Plant High School w 1964 roku. Następnie uczęszczał na University of South Florida, ale przeniósł się do Los Angeles, gdy był poniżej dyplomu.

Gallagher był widziany opuszczając The Howard Stern Show 29 sierpnia 2000 r. [ RICK MACKLER | ZUMA Press ]

W końcu wrócił do Tampy i pracował w Lum’s Hot Dog na Hillsborough Street. Wtedy zaczął rozwijać swój własny program Sledge-O-Matic, oparty na reklamie telewizyjnej Ronco Veg-O-Matic.

Pierwsza przerwa Gallagher nastąpiła, gdy otworzyła koncert dla muzyka Bobby’ego Riddle’a w Tampie. Następnie koncertował z muzykami Jimem Staffordem i Kennym Rogersem pod koniec lat siedemdziesiątych.

W 1975 roku, według IMDB.com, śpiewał w „The Mike Douglas Show”, ogólnokrajowym programie telewizyjnym.

Pięć lat później Gallagher nakręcił swój pierwszy program telewizyjny, „Gallager: Wieczór bez cenzury”, w którym jego największa publiczność dowiedziała się o jego wybrykach na arbuzy. Jego IMDB.com opisuje to jako „publiczność nie była na to gotowa”.

READ  Rebel Wilson w kostiumie Barbie na Halloween

W kolejnych latach widzowie nosili płaszcze przeciwdeszczowe i przywozili na jego występy parasole chroniące przed latającymi owocami.

Planujesz na weekend?

Planujesz na weekend?

Zapisz się do naszego BEZPŁATNEGO biuletynu 5 najważniejszych rzeczy do zrobienia

W każdy czwartek przedstawimy pomysły na wyjście, pozostanie w domu lub spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Wszyscy jesteście zarejestrowani!

Chcesz więcej naszego bezpłatnego cotygodniowego biuletynu w swojej skrzynce odbiorczej? Zacznijmy.

Poznaj wszystkie opcje

W latach 80. pozostał ikoną popkultury, regularnie występując w „The Tonight Show z udziałem Johnny’ego Carsona”, „The Smothers Brothers Comedy Hour” i „Match Game/Hollywood Squares Hour”.

Variety szacuje, że w ciągu czterech dekad swojej podróży dał ponad 3500 występów na żywo. Obejmuje to 16 programów telewizyjnych emitowanych w HBO i Showtime.

To było kontrowersyjne. Rasistowskie, seksistowskie i homofobiczne dowcipy, które zostały zaakceptowane na początku jego kariery, zostały później uznane za obraźliwe.

nie obchodzi.

„Powiedzieli, Gallagher, nie możesz być w telewizji, nie jesteś wrażliwy na potrzeby osób niepełnosprawnych” – powiedział w programie z 2013 roku. „Powiedziałem: „Ja też. Dlatego korzystam ze wszystkich ich miejsc parkingowych. Nie wiem, dlaczego muszą być tak blisko. To nie tak, że muszą iść”.

Przez to wszystko mieszkańcy Tampy uważali go za jednego z nich.

Radny miasta Tampa Guido Maniscalco napisał na Facebooku: „Radny miasta Tampa Guido Maniscalco zmarł w Plant High School i University of San Francisco w Gallagher.

Clark Brooks, komik z Tampy i redaktor satyrycznej strony Tampa News Force, powiedział, że Gallagher był „prawdziwym rewolucjonistą i przez lata dominował w komedii telewizji kablowej, zanim wszyscy nakręcili programy specjalne. Fakt, że pochodzi z Tampy umieścić na mapie scenę komedii z Bay Area”. Jeszcze zanim pojawiła się scena”.

Informacja z 2013 Tampa Bay Times Profil na Gallagher Ten raport został wykorzystany.

READ  Pełna lista - termin