30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ford wycofał ponad 140 000 SUV-ów z powodu ryzyka pożaru związanego z czujnikami

Ford wycofał ponad 140 000 SUV-ów z powodu ryzyka pożaru związanego z czujnikami

Ford Motor Company ogłosił w piątek, że wycofuje ponad 140 000 swoich pojazdów ze względu na ryzyko przegrzania czujnika wyświetlacza akumulatora i możliwego zapalenia.

Spółka poinformowała w A oświadczenie Klienci, którzy są właścicielami niektórych pojazdów Lincoln MKC z lat modelowych 2015-2019, powinni parkować swoje pojazdy na zewnątrz i poza konstrukcjami, podczas gdy Ford zapewnia dealerom i sprzedawcom detalicznym Lincoln części i instrukcje naprawy potrzebne do rozwiązania problemu.

Ford powiedział, że lokalizacja czujnika w tych pojazdach może narazić go na uszkodzenie podczas serwisowania akumulatora lub innych powiązanych elementów elektrycznych. Uszkodzenie może spowodować zwarcie na płytce drukowanej, co może spowodować przegrzanie otaczających materiałów.

Ford powiedział, że jest świadomy 19 zgłoszeń potencjalnie związanych z pożarami pod maską, w tym niektóre, które miały miejsce, gdy pojazd był zaparkowany i wyłączony. Firma poinformowała, że ​​właściciele nie muszą zaprzestać prowadzenia wycofanych pojazdów i nie otrzymali zgłoszeń o jakichkolwiek wypadkach lub urazach fizycznych związanych z tym problemem.

Spośród 19 pożarów 11 miało miejsce w Stanach Zjednoczonych, siedem w Chinach i jeden w Kanadzie.

Do obwodu zasilania czujnika wyświetlacza akumulatora w pojazdach, których dotyczy problem, zostanie dodany wbudowany bezpiecznik, aby zapobiec przegrzaniu przez prąd elektryczny.

Klienci mogą sprawdzać Jeśli ich pojazd jest objęty wycofaniem, wyszukując jego numer VIN na stronie internetowej Forda.

Ford planuje wysłać listy do właścicieli MKC między 26 a 30 czerwca, powiadamiając ich o wycofaniu i wydając im instrukcje, w tym, że powinni zabrać swój pojazd do dealera w celu uzyskania niezbędnych napraw.

Konsumenci będą mogli zwrócić koszty do 30 listopada.

Copyright 2023 Nexstar Media Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. wszystkie prawa są zachowane. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przepisywany ani redystrybuowany.

READ  Ludzie nie kupują wielu komputerów — a Intel wydaje się palić miliardy dolarów