25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Firma Onde została zatrudniona do budowy farmy wiatrowej o mocy 50 MW w Polsce

Zdjęcie autorstwa Shaida / Shutterstock.com

Onde SA, firma zajmująca się budownictwem odnawialnym polskiego koncernu Erbud SA, podpisała warunkową umowę na prace nad projektem farmy wiatrowej o mocy 50,6 MW w Potęgowie w województwie pomorskim w północnej Polsce, donosi odnawialnysnow.com.

Umowa na projekt Drzezewo IV została podpisana w listopadzie 2020 r., ale nie została ujawniona wcześniej ze względu na zachowanie poufności – podała spółka.

Obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy farmy wiatrowej, a także negocjacje dotyczące wartości kontraktu i harmonogramu prac – powiedział Onde. Nabywca, jednostka polskiej grupy energetycznej ZE PAK, powiedział, że projekt, który ma wszystkie pozwolenia, będzie miał 23 turbiny i szacunkową roczną produkcję 170 GWh.

Przewidywany termin uruchomienia farmy to trzeci kwartał 2024 roku – dodał kupujący. Inwestycję w zakup i realizację projektu oszacowano na łączną kwotę 600 mln PLN (138 mln USD).

Wspieraj Budapest Business Journal

Budowa branży dziennikarskiej godnej tej nazwy jest kosztownym przedsięwzięciem. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, które działają, informacje, którym można zaufać, prawdę, dokładność i bez strachu i faworyzowania.

Firmy wydawnicze na całym świecie mają trudności ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwoliłby im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla wyników. Niedawno niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych interesariuszy, czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcemy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości magazynu biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, ile i jak często przesyłasz nam swoje datki.

READ  Polskie Menlo Electric otrzymało 6,6 mln na międzynarodową ekspansję