25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Find X6 Pro od Oppo ma 1-calowy sensor i peryskopowy aparat

Find X6 Pro od Oppo ma 1-calowy sensor i peryskopowy aparat

Byliśmy pod wrażeniem zeszłorocznego Oppo Find X5 Pro, więc naturalnie mamy duże oczekiwania co do jego następcy. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią następny Znajdź X6 Pro Spełnia podstawowe wymagania, których można oczekiwać od flagowca 2023: procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 1-calowy czujnik Sony IMX989 dla głównego aparatu, jasny 6,82-calowy wyświetlacz AMOLED 3168 x 1440, pojemna bateria 5000 mAh, stopień twardości IP68 i do 16 GB pamięci RAM plus 512 GB pamięci. Jako bonus, Oppo przywróciło również peryskopowy teleobiektyw – funkcję, której brakowało od Find X2 Pro z 2020 roku – aby w pełni wykorzystać partnerstwo z Hasselbladem, a także procesor obrazowania neuronowego MariSilicon X.

Find X6 Pro ma prawdopodobnie największy przeprojektowany wygląd zewnętrzny od czasu Find X3 Pro, z trzema tylnymi kamerami – wszystkie 50 MP plus stabilizacja optyczna – umieszczonymi na dużej okrągłej wyspie. Górna część pokryta szkłem mieści główny aparat (odpowiednik 23 mm), ultraszerokokątny aparat (odpowiednik 15 mm), lampę błyskową LED i logo Hasselblad, natomiast dolna część zawiera peryskopowy aparat z 3-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik 65 mm) lub 6-krotny zoom „w czujniku” – przejdziemy do tego później. W przypadku nagrywania wideo można uzyskać rozdzielczość do 4K przy 60 klatkach na sekundę, chociaż z drugiej strony otworkowy aparat do selfie 32 MP (odpowiednik 21 mm) jest ograniczony do 1080p przy 30 klatkach na sekundę.

Richard Lai/Engadget

Chociaż 3-krotny zoom optyczny w tym nowym aparacie może brzmieć mniej imponująco niż jego 5-krotny odpowiednik w Find X2 Pro, zapewnia 6-krotny zoom „w czujniku”. Dzieje się tak dzięki stosunkowo dużemu (1/1,56 cala) czujnikowi Sony IMX890, który nadal zapewnia dobrą liczbę pikseli, nawet po lokalnym przycięciu. Korzystając z przedpremierowej wersji oprogramowania, byłem w stanie uchwycić imponująco ostry i wyraźny materiał nawet 6x szybciej. Oczywiście, każdy inny aparat z 10-krotnym zoomem optycznym pokonałby to hybrydowe rozwiązanie, ale to wciąż realna alternatywa, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak łatwe jest korzystanie z 3-krotnego zoomu optycznego do fotografii żywności i nowego trybu portretowego Hasselblada – tego ostatniego z który, jak twierdzi, naśladuje „kolor i głębię ostrości” obiektywu. Hasselblad classic XCD30 i XCD80”.

READ  Gra Super Mario RPG Switch wyciekła do sieci przed premierą w przyszłym tygodniu

W przypadku ultraszerokiego aparatu wykorzystuje również czujnik IMX890, który wydaje się być najszerszy jak dotąd w tej kategorii. Tak jak poprzednio, ten aparat ma obiektyw o wolnej powierzchni, który zmniejsza zniekształcenia, a także stosunkowo duży otwór przysłony f/2,2.

Galeria: przykładowe zdjęcia Oppo Find X6 Pro | 32 zdjęcia

Oczywiście w Find X6 Pro jest wiele innych gadżetów poza fotografią. Akumulator o pojemności 5000 mAh jest połączony z nowym szybkim ładowaniem SuperVOOC o mocy 100 W, które ładuje się od zera do 100 procent w zaledwie 28 minut. Możesz też skorzystać z bezprzewodowego ładowania AirVOOC o mocy 50 W, którego pełne naładowanie zajmuje 52 minuty. Oppo twierdzi również, że podwoiło żywotność baterii dzięki Battery Health Engine w porównaniu z zeszłym rokiem.

Oprócz zwykłych głośników stereo, Oppo wdrożyło projekt nazwany „Voice Call Active Privacy Protection” dla słuchawki, który wydaje się „być w stanie poprawić izolację dźwięku nawet 3,5-krotnie, aby zmniejszyć wyciek dźwięku”. Innymi słowy, osoby stojące wokół ciebie są mniej skłonne do podsłuchiwania twoich rozmów.

Wreszcie, chociaż nie wszystkie flagowe telefony są wyposażone w pilota na podczerwień, niektórzy mogą nadal docenić tę funkcję w Oppo Find X6 Pro do sterowania takimi rzeczami, jak telewizory, klimatyzatory i światła.

Oppo Find X6 Pro

Richard Lai/Engadget

Oppo Find X6 Pro będzie dostępny w Chinach od 24 marca, z opcjami projektowymi, takimi jak Dual Brown (szkło plus wegańska skóra), czarny (szkło) i zielony (szkło). Ceny wahają się od 5999 juanów lub około 873 USD (12 GB RAM z 256 GB pamięci) do 6999 juanów lub około 1018 USD (16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci).

Istnieje również podobny wygląd, ale w rozsądnej cenie Szukaj X6, który zastępuje układ Snapdragon 8 Gen 2 układem Dimensity 9200 firmy MediaTek. Ponadto główny aparat wykorzystuje IMX890 zamiast 1-calowego IMX989, podczas gdy ultraszeroki aparat wykorzystuje czujnik Samsung JN1 i niestety nie ma swobodnego kształtu obiektyw. Jednak ten telefon nadal jest wyposażony w hojną baterię 4800 mAh z szybkim ładowaniem 80 W, a także ma stopień odporności IP64. Będzie oferowany w kolorze zielonym, złotym i czarnym, a ceny będą się wahać od 4499 juanów, czyli około 654 USD (12 GB RAM z 256 GB pamięci) do 4999 juanów, czyli około 727 USD (16 GB RAM z 512 GB pamięci).

READ  Dziś dowiedziałem się, że o roślinach i kwiatach można dowiedzieć się za pomocą aparatu w iPhonie

Będziemy mieć oko na międzynarodową dostępność, choć dla Zachodu będzie to prawdopodobnie ograniczone do Europy. Czekać na dalsze informacje.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.