28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Film z ukraińskiego drona ukazuje ponure spojrzenie na ofiary, gdy siły rosyjskie zbliżają się do Awdijiwki

Film z ukraińskiego drona ukazuje ponure spojrzenie na ofiary, gdy siły rosyjskie zbliżają się do Awdijiwki

Kijów, Ukraina (AFP) – A Siły rosyjskie Próbując zająć miasto Awdijewka we wschodniej Ukrainie, Associated Press uzyskała zdjęcia lotnicze, które wskazują na ich oszałamiające straty.

Ukraińska jednostka dronów wojskowych w pobliżu wsi Stepov, położonej na północ od Awdijewkagdzie miały miejsce jedne z najzaciętszych bitew, wideo nakręcono w tym miesiącu.

To przerażający widok: na dwóch oddzielnych klipach ciała około 150 żołnierzy – w większości ubranych w rosyjskie mundury wojskowe – pokazane są wzdłuż linii drzew, gdy szukali schronienia. Sama wioska została doprowadzona do ruiny. Rzędy drzew, które oddzielały pola uprawne, zostały spalone i okaleczone. Pola zapełnione są pociskami artyleryjskimi i granatami zrzucanymi przez drony. Jednostka dronów stwierdziła, że ​​część zabitych to prawdopodobnie Ukraińcy.

Materiał filmowy przekazał AP ukraiński oddział BUAR ze 110. Brygady Zmechanizowanej, biorący udział w walkach w tym rejonie. Jednostka podała, że ​​materiał filmowy nakręcono 6 grudnia na dwóch odrębnych liniach między Stepowem a pobliskimi liniami kolejowymi i że wiele ciał pozostawało tam od tygodni.

AP zweryfikowała lokalizację, porównując wideo z mapami i innymi nagraniami tego samego obszaru z drona, sfotografowanymi sześć dni później przez 47. Brygadę Zmechanizowaną.

W październiku siły rosyjskie rozpoczęły atak na Awdijewkę. Zachodni analitycy twierdzą, że choć odnieśli dodatkowe zyski, kampania pociągnęła za sobą tysiące ofiar.

Ruszyła Rosja Największa wojna w Europie Od II wojny światowej i inwazji na Ukrainę w lutym 2022 r.

READ  Ponad 200 zabitych i wielu zaginionych po powodziach w Kongo