24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Fani Pokemonów zachwycają się Palworld i twierdzą, że „robi to, czego Nintendo nie mogło”

Fani Pokemonów zachwycają się Palworld i twierdzą, że „robi to, czego Nintendo nie mogło”

Carvera Fishera

Palworld natychmiast po premierze stał się jedną z najpopularniejszych gier na platformie Steam, a długoletni fani serii Pokemon twierdzą, że jej szybki rozwój wynika z tego, że gra jest tym, czego fani Pokemonów pragnęli od dziesięcioleci.

Chociaż Palworld był powszechnie oskarżany o kopiowanie projektów Pokemonów (zarzuty te są zdecydowanie kwestionowane przez osoby, które grały w tę grę), miłośnicy serii Pokemon tłumnie przybywali do gry w poszukiwaniu czegoś nowego.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Chociaż Legends: Arceus i Pokemon: Scarlet and Violet są nadal bardzo popularne, obie gry zostały ciepło przyjęte po premierze. Fani serii od lat szukali hitu, do którego mogliby się przyczepić, a wielu długoletnich graczy wolało ulepszać starsze wpisy Pokemonów, zamiast spędzać czas z nowymi.

Jednak Palworld na nowo rozpalił ogień, który poczuło wielu graczy Pokemonów, kiedy po raz pierwszy wskoczyli do swojej ulubionej serii, a wielu twierdziło, że twórcy stojący za ogromnym sukcesem zrobili to, czego Nintendo nigdy nie było skłonne zrobić i prawdopodobnie nigdy nie będzie skłonne do zrobienia.Ma to związek z serią Pokemon.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Palworld podbija serca fanów Pokemonów

Oprócz chorej praktyki zniewolenia i sprzedaży ludzi, Palworld jest ogólnie rzecz biorąc ciekawą i zabawną grą, która okazała się bardzo przyjemna dla milionów graczy, którzy już ją kupili.

Ludziom naprawdę podobała się gra, nawet tym, którzy byli sceptyczni lub nieugięci, że koncepcja Palworld była zbyt piękna, aby mogła być prawdziwa.

„Od 10 lat nie mogę się doczekać Palworld. Ponieważ gra jest wciąż w fazie wczesnego dostępu i bardzo się rozwija, mam nadzieję, że przynajmniej dodadzą ewolucje do pełnej wersji; nieuwzględnienie tej gry byłoby ogromną straconą szansą pewnego rodzaju ewolucje” – stwierdził jeden z użytkowników. Redditor.

Kontynuowali: „Tak czy inaczej, to bardzo fajna gra. Gratuluję im, że w końcu zrobili to, czego Nintendo nie mogło zrobić”.

Zwrócono tej osobie uwagę, że chociaż rozwój nie jest możliwy, przyjaciół można łączyć. W miarę jak gracze w dalszym ciągu odkrywają, jak działa gra, pojawiają się pewne mechaniki, którymi jeszcze się nie zajęli, a wiele wczesnych skarg graczy zostało naprawionych dzięki odkryciom w dalszej części gry. Biorąc pod uwagę, że ludzie poświęcili już kilka godzin, niektórzy zaczynają dostrzegać ogrom gry.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Oryginalny plakat w innym wątku twierdził, że jest to „Pokémon dla dorosłych”, wyjaśniając, że jest to gra, z którą naturalnie dorastali fani Pokemonów, którzy dorastali z tą grą.

„Ja też lubiłem Arceusa, ale nie do końca przypadł mi on do gustu. Palworld wydaje mi się Pokémonem dla dorosłych, a wszystko, co robi Nintendo, jest stworzone z myślą o młodszych odbiorcach”.

W międzyczasie inni wykorzystali ogromne osiągnięcie Palworld jako okazję do potępienia GameFreak za niezdolność do zapewnienia naprawdę otwartego świata, szczegółowych animacji i innych funkcji, o które prosili fani Pokemonów.

Artykuł kontynuowany po reklamie

„Stworzenie czegoś innego niż wielokrotne przeróbki tej samej gry zajęło Pokemonowi dużo czasu i nadal było rozczarowujące, gdy wyszło coś innego” – powiedział jeden z komentatorów.

„Mam nadzieję, że mały zespół programistów zaskoczy ich grą, która zrobi to, co powinni byli zrobić wiele lat temu, i że sukces ten zmniejszy ich zyski i zmusi ich do włożenia wysiłku w kolejne gry”.

Niezależnie od tego, czy mieli nadzieję, że Palworld zainspiruje GameFreak do lepszych wyników, czy też byli zadowoleni z gry, którą mieli przed sobą, grający w Palworld byli przekonani, że Nintendo mogłoby osiągnąć więcej dzięki najbardziej dochodowej franczyzie na świecie.