Równiak A nabył Morska farma wiatrowa o mocy 26 MW w Polsce należąca do Grupy Helios. Dzięki tej inwestycji Equinor rozszerza swoje szerokie dostawy energii w Polsce i realizuje swoją strategię producentów energii zorientowaną na rynek.
The Wiatrak Wilco Zlokalizowana w województwie wielkopolskim i obsługiwana przez spółkę zależną Equinor, Wento, w Polsce.
Aktywa zapewnią natychmiastową produktywność i płynność. Łączną roczną produkcję szacuje się na 105 GWh rocznie, co odpowiada zużyciu energii elektrycznej przez około 50 000 polskich gospodarstw domowych.
Strategia Equinor w zakresie odnawialnych źródeł energii ma na celu zapewnienie elastycznej energii z platform obejmujących wiele technologii na wybranych rynkach. Poprzez naszą spółkę zależną Vento zbudowaliśmy silny portfel produktów fotowoltaicznych w Polsce. Dodając morską energetykę wiatrową do portfela obsługiwanych aktywów Vento, czynimy z Vento wielotechnologicznego producenta energii. mówi Olav Kolbeinstveit, starszy wiceprezes ds. morskich i rynków w obszarze odnawialnych źródeł energii w firmie Equinor.
Energia słoneczna i wiatr na lądzie mają zazwyczaj komplementarne profile wytwarzania, co oznacza, że energia słoneczna może kompensować niedobory w wytwarzaniu energii wiatrowej i odwrotnie. Połączenie tych dwóch technologii może zapewnić bardziej niezawodne wytwarzanie energii, zmniejszyć ryzyko portfela i usprawnić tworzenie wartości.
Wytworzona energia elektryczna będzie zarządzana na polskim rynku przez spółkę Equinor zajmującą się handlem energią, Danske Commodities (DC).
„W miarę ciągłego rozwoju jako zorientowany na rynek producent energii na wybranych rynkach, nasz oddział Power Trading DC zapewnia drogę na rynek dla naszych aktywów i umożliwia nam handel energią z różnych źródeł. DC posiada ponad 10-letnie doświadczenie na polskim rynku elektroenergetycznym. – mówi Kolbeinstveit.
W produkcji energii w Polsce dominują źródła konwencjonalne, z czego największy udział pochodzi z węgla. Jako zaufany partner energetyczny Polski, Equinar stara się wspierać wysiłki kraju w zakresie transformacji energetycznej i dekarbonizacji.
„Dywersyfikacja źródeł wytwarzania i dostaw energii jest kluczem do skutecznej dekarbonizacji systemu energetycznego Polski i poprawy jego bezpieczeństwa energetycznego. Dzięki tej umowie możemy dalej poszerzać naszą szeroką ofertę energetyczną w Polsce, która obejmuje dostawy gazu rurociągiem bałtyckim, wielkoskalowe projekty morskiej energetyki wiatrowej, energię słoneczną, a obecnie morską energię wiatrową. Michał Jerzy Kołodziejczyk, Country Manager Equinor w Polsce, mówi:.
Oryginalny link do powiadomienia
źródło: Equinor
„Przyjazny praktyk podróży. Miłośnik jedzenia. Bezkompromisowy rozwiązywacz problemów. Komunikator”.
More Stories
Polski premier Donald Tusk radzi patronom Nord Stream, aby „zachowali spokój”
Polskie akcje wzrosły w końcówce handlu; WIG30 zyskał 0,89% według Investing.com
Polskie akcje tracą w końcówce handlu; WIG30 spadł o 0,58% według Investing.com