2 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Elon Musk mówi pracownikom Tesli: Wracaj do biura, bo inaczej

Elon Musk mówi pracownikom Tesli: Wracaj do biura, bo inaczej

Polityka, która została ujawniona w wyciekach e-maili wysłanych przez Muska do kierownictwa Tesli we wtorek, została po raz pierwszy zgłoszona przez serwis informacyjny o samochodach elektrycznych. Elektryczny.

„Każdy, kto chce wykonywać pracę zdalną, musi przebywać w biurze przez co najmniej 40 godzin tygodniowo (mam na myśli *minimum*) lub opuścić Teslę. To mniej, niż prosimy pracowników fabryki” – napisał Musk, dodając, że powinni Biuro jest podstawowym miejscem pracy pracownika, w którym znajdują się inni pracownicy, z którymi regularnie się kontaktuje – „nie jest to odległy oddział niezwiązany z obowiązkami pracy”.

Musk powiedział, że osobiście zapoznałby się z każdym wnioskiem o zwolnienie z tej polityki, ale głównie: „Jeśli się nie pojawisz, założymy, że zrezygnujesz”.

Tesla (TSLA) Nie odpowiedział na prośbę o komentarz w sprawie zmiany polityki, ale Musk wydaje się to potwierdzać pod adresem ćwierkać Wcześnie w środę na Twitterze zapytano: „Cześć Elon, jakieś dalsze komentarze dla ludzi, którzy uważają, że wejście w biznes to przestarzały pomysł?” Musk odpowiedział: „Powinni udawać, że pracują gdzie indziej”.
Ta polityka jest całkowicie sprzeczna z polityką innej firmy technologicznej Musk spróbuj kupićA Świergot (TWTR)który wcześniej zapowiadał, że pracownicy mogą kontynuować pracę z domu „na zawsze”, jeśli zechcą. „Tam, gdzie czujesz się najbardziej produktywnie i kreatywnie, będziesz pracować, w tym pracę w domu na pełny etat na zawsze” CEO Parag Agrawal Napisał w marcu notatkę do prawie 100 000 pracowników Twittera, zanim ujawnił zainteresowanie Muska posiadaniem platformy mediów społecznościowych.
Jednak tak nie byłoby w przypadku Tesli. Szczególnie ważne jest, aby widzieć w biurze menedżerów wyższego szczebla, powiedział Musk, dodając, że to był jeden z powodów W zasadzie mieszkał w fabryce Tesli We Fremont w Kalifornii, kiedy firma Walcząc o zwiększenie produkcji W 2017 i 2018 roku.

„Gdybym tego nie zrobił, Tesla już dawno zbankrutowałby” – napisał. „Są oczywiście firmy, które o to nie proszą, ale kiedy ostatnio wysłałeś świetny nowy produkt? Minęło dużo czasu”.

READ  Ceny domów w USA wzrosły w lutym o prawie 20% rok do roku

„Tesla zbudował i rzeczywiście wyprodukuje najbardziej ekscytujące i znaczące produkty dla każdej firmy na Ziemi” – dodał. „To się nie stanie przez telefon”.

Ankiety pokazują większość pracowników biurowych Wolę pracę w domu. Od czasu ponownego otwarcia biur po zamknięciu Covid-19 wiele firm spoza Twittera ogłosiło zwiększoną elastyczność dla pracowników, którzy chcą pracować zdalnie, po części jako sposób Zatrzymaj lub przyciągnij talent Na szczególnie napiętym rynku pracy. Ale najbogatsza osoba na świecie nie wydaje się być zainteresowana tą dynamiką.