Walka powietrzna, walka naziemna, walka morska
DSEI 2023 — Po otrzymaniu nowej zgody USA na nową sprzedaż systemu Battle Network System do Polski, Northrop Grumman stara się rozszerzyć wykorzystanie systemu wśród sojuszników i partnerów w innych częściach Europy.
Platforma, o której mowa, Zintegrowany System Dowodzenia Obroną Powietrzną i Rakietową (IPCS), jest obecnie sztandarowym programem amerykańskiej armii. Jego podstawową funkcją i podstawą szerszej wizji, którą kierownictwo firmy nakreślili jako „BattleOne”, jest integracja informacji ze wszystkich czujników i strzelców na polu bitwy w czasie rzeczywistym, widocznych dla dowolnej służby, sojusznika lub sojusznika.
Powiązane: Beratton zapewnia widoczność zintegrowanej sieci armii za pomocą jednej szyby
System znajduje się w pełnej fazie produkcji przez armię amerykańską, a Polska osiągnęła „podstawową zdolność operacyjną” – twierdzi John Ferko, starszy dyrektor ds. rozwiązań dla misji i strategii w Northrop – to inny sposób powiedzenia, że kraj posiada pewien poziom zdolności bojowej . nad ziemią. Polska to zrozumiała Pierwsza grupa Jak podała wcześniej firma, do lipca 2022 r. do lipca 2022 r. powstanie sześć „centrów operacyjnych IBCS”.
Obecnie Northrop planuje rozszerzyć zasięg swojej organizacji na inne kraje europejskie.
„Dzięki osiągnięciom armii amerykańskiej… naszych sojuszników i partnerów [are] „Patrząc na postęp w Polsce, widzimy większy popyt ze strony Europy” – powiedział Ian Reynolds, starszy dyrektor wykonawczy Northrop nadzorujący obronę przeciwrakietową C4.
Reynolds powiedział, że w maju firma przeprowadziła w Niemczech tajną demonstrację w kilku krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Danii, Holandii i Rumunii.
Funkcjonalność IBCS polegająca na łączeniu pasywnych czujników i strzelców w jeden strumień informacji jest również ukierunkowana na sedno wspólnej inicjatywy Pentagonu w zakresie komunikacji na polu bitwy, znanej jako wspólne dowodzenie i kontrola we wszystkich domenach. Choć każda z tych służb ma własne programy — Integracja Programów Armii, Program Overmatch Marynarki Wojennej, Departament Sieci Bojowych Sił Powietrznych — podstawą wszystkich jest udostępnianie i analiza krytycznych danych w czasie rzeczywistym.
W poniedziałek Departament Stanu osobno ogłosił, że zatwierdził do Polski dodatkową sprzedaż zagranicznego sprzętu wojskowego związaną z IPCS o wartości 4 miliardów dolarów. Potencjalna sprzedaż obejmuje dziesiątki centrów operacyjnych, przekaźników sieciowych kierowania ogniem, szyfratorów sieciowych oraz powiązane prace integracyjne i wspierające.
„Proponowana sprzedaż będzie wspierać cele polityki zagranicznej i cele bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych poprzez zwiększenie bezpieczeństwa partnera Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego, który jest siłą zapewniającą stabilność polityczną i postęp gospodarczy w Europie” – czytamy w ogłoszeniu.
„Proponowana sprzedaż przyczyni się do realizacji celu Polski, jakim jest poprawa jej potencjału wojskowego, przy jednoczesnej poprawie jej zdolności w zakresie obrony przeciwrakietowej i dalszej interoperacyjności ze Stanami Zjednoczonymi i innymi sojusznikami. Polska nie będzie miała trudności z przyjęciem tego sprzętu do swoich sił zbrojnych” – kontynuowano w oświadczeniu.
More Stories
Polski premier Donald Tusk radzi patronom Nord Stream, aby „zachowali spokój”
Polskie akcje wzrosły w końcówce handlu; WIG30 zyskał 0,89% według Investing.com
Polskie akcje tracą w końcówce handlu; WIG30 spadł o 0,58% według Investing.com