„Farma fotowoltaiczna Konary dodatkowo potwierdza innowacyjną i pionierską rolę EDPR na polskim rynku odnawialnych źródeł energii” – powiedział Bartosz Fedurek, dyrektor generalny EDPR Polska, lokalnej spółki zależnej EDPR.
„W Conari pokazujemy, że pomysł współdzielenia sieci poprzez komplementarne technologie odnawialne, który z sukcesem wdrożyliśmy w Portugalii i Hiszpanii, może uwolnić także potencjał do podłączenia dodatkowych gigawatów zielonej energii w Polsce.”
Hybrydowy projekt fotowoltaiczny EDPR ma działać przez 25 lat i jest czwartą co do wielkości farmą fotowoltaiczną w Polsce. Wiadomość ta pojawia się w związku z planami transformacji swojego miksu energetycznego w nadchodzących latach, a najnowszy projekt Krajowego Planu na rzecz Energii i Klimatu przedłożony UE w 2019 r. ma na celu pokrycie 21–23% zapotrzebowania Polski na energię energią odnawialną. Do 2030 roku
Rząd dąży do tego, aby do roku 2030 i 2035 biogaz oraz morska i morska energetyka wiatrowa miały większy udział w całkowitym zużyciu energii w kraju niż energia słoneczna, przy czym rząd spodziewa się, że mniejsza część koszyka energetycznego kraju będzie pochodzić z energii słonecznej. Biorąc jednak pod uwagę, że polski rząd oczekuje, że do końca 2040 r. 28% krajowej energii będzie pochodzić z węgla brunatnego i kamiennego przy wykorzystaniu nowych odnawialnych źródeł energii, inwestycje te będą korzystne dla kraju w dalszym ciągu uzależnionego od paliw kopalnych.
Ta wiadomość jest ostatnią pozytywną zmianą dla polskiego sektora fotowoltaicznego po zabezpieczeniu przez PAD RES finansowania o wartości 58,7 mln USD na 117 MW nowej energii słonecznej w Polsce.
More Stories
Polski premier Donald Tusk radzi patronom Nord Stream, aby „zachowali spokój”
Polskie akcje wzrosły w końcówce handlu; WIG30 zyskał 0,89% według Investing.com
Polskie akcje tracą w końcówce handlu; WIG30 spadł o 0,58% według Investing.com