29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dzień wcześniej Dev w dziwacznym oświadczeniu stwierdził, że gra doświadczyła „kampanii nienawiści”.

Dzień wcześniej Dev w dziwacznym oświadczeniu stwierdził, że gra doświadczyła „kampanii nienawiści”.

Fntastic, rzekomy twórca The Day Before, w dziwacznym oświadczeniu opublikowanym w Internecie stwierdził, że jego kontrowersyjna i katastrofalna gra stała się przedmiotem kampanii nienawiści.

Fntastic, który rzekomo został zamknięty zaledwie kilka dni po premierze The Day Before 7 grudnia 2023 r., na X/Twitterze odpowiedział na „dezinformację” zamieszczoną w Internecie na temat tworzenia gry.

W odpowiedzi na własne pytanie: „Dlaczego mówią, że wydana gra nie jest taka sama jak ta w zwiastunach i dlaczego gra została zamknięta?”, Fntastic stwierdziła, że ​​„wdrożyła wszystko, co pokazano w zwiastunach” zanim przyznał, że tego nie zrobił. Nie obejmuje niektórych „cech drugorzędnych”, takich jak parkour.

Następnie porównała poprzedni dzień do „eksperymentu, podczas którego jesteś proszony o policzenie różowych rzeczy w pokoju, a następnie zapamiętanie tych niebieskich”, mówiąc, że „negatywne nastawienie wpajane przez niektórych blogerów zarabiających na nienawiści wpłynęło na postrzeganie gra.”

The Day Before, przez lata zapowiadane jako wieloosobowa gra survivalowa w otwartym świecie, okazała się pełną problemów strzelanką. „Ta całkowicie rozczarowująca internetowa strzelanka zombie nie ma nic z tego, co pierwotnie obiecywano przez lata poprzedzające jej katastrofalną premierę we wczesnym dostępie” – stwierdził IGN w rzadkiej recenzji 1/10.

Fntastic stwierdziło, że oceny poprawiły się w ciągu weekendu po usunięciu początkowych błędów, ale „kampania nienawiści wyrządziła już znaczne szkody”. Jednak w rzeczywistości liczby z poprzedniego dnia spadały z dnia na dzień i do 11 grudnia gra znalazła się na liście 10 najgorzej ocenianych gier w historii Steam.

Deweloper dodał: „Nawiasem mówiąc, po zamknięciu sprzedaży wiele osób pisało do nas, że blogerzy ich oszukali i że gra im się spodobała, i prosili o dostęp do niej. Słyszeliśmy też, że tworzono petycje w celu kontynuacji rozwoju i na czarnym rynku cena gry przekroczyła 200 dolarów, a niektórzy nawet zaczęli wprowadzać własne modyfikacje.

READ  Plotki o NieR: Automata Switch pojawiają się w sieci przed Nintendo Direct Mini

Następnie Fntastic poprosił fanów gry, aby śledzili ją w mediach społecznościowych, aby „zobaczyć, co będzie dalej”, co jeszcze bardziej zagmatwało sprawę rzekomo nieistniejącego dewelopera. Pytania pojawiły się już po wprowadzeniu na rynek w związku z czymś, co wyglądało na próbę zmiany nazwy firmy, chociaż Fntastic zaprzeczył, że to zrobił i upierał się, że została już zamknięta. Jest też Raporty Prezesi firmy pracują już nad nową grą.

The Day Before była ulubioną grą Steam, zanim dziwna seria wydarzeń spowodowała, że ​​fani stali się bardziej podejrzliwi i niespokojni. Fntastic był oskarżany o kradzież innych gier, takich jak The Division, Call of Duty, The Last of Us, Cyberpunk 2077, Grand Theft Auto 5 i inne, na przykład przy różnych okazjach, a spór dotyczący znaku towarowego również skomplikował sprawę.

W listopadzie 2023 roku, siedem miesięcy po obiecaniu braku dalszych opóźnień, Fntastic ponownie opóźnił Dzień Pierwszy, tym razem na czas nieokreślony, chociaż jego wersja na komputery PC miała trafić do wczesnego dostępu miesiąc później. Premiera oczywiście nie poszła dobrze, ale w związku z rzekomym zamknięciem Fntastic wszyscy klienci otrzymali zwrot pieniędzy. „To się zdarza” – powiedział wówczas deweloper.

Ryan Dinsdale jest niezależnym reporterem w IGN. Cały dzień będzie opowiadał o Wiedźminie.