22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dyrektor generalny Tim Cook wita klientów w pierwszym sklepie Apple Store w Bombaju: raport

Dyrektor generalny Tim Cook wita klientów w pierwszym sklepie Apple Store w Bombaju: raport

Według doniesień pan Cook spotka się także z premierem Narendrą Modi. (plik)

Bombaj:

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, prawdopodobnie powita klientów w pierwszym sklepie producenta iPhone’a w Indiach, który ma zostać otwarty we wtorek w dzielnicy biznesowej BKC, poinformowali dyrektorzy firmy w poniedziałek.

Sklep powstaje w związku z obchodami 25-lecia obecności firmy w kraju.

Otwarcie sklepów tej kultowej marki na całym świecie sprawiło, że fani ustawili się w kolejce, aby zostać pierwszym klientem, a teraz zobaczymy, jak mieszkańcy Bombaju przyjmą sklep w dzień roboczy.

W przeddzień otwarcia dla klientów w sklepie o powierzchni 20 000 mkw. odbyła się prapremiera. Po otwarciu sklepu w Bombaju 20 kwietnia zostanie uruchomiony podobny obiekt w Saket w New Delhi. Według doniesień pan Cook spotka się także z premierem Narendrą Modi.

„Indie mają piękną kulturę i niesamowitą energię, a my cieszymy się, że możemy budować na naszej długiej historii — wspierać naszych klientów, inwestować w lokalne społeczności i wspólnie pracować nad budowaniem lepszej przyszłości dzięki innowacjom, które służą ludzkości” — powiedział Cook. oświadczenie.

Starszy wiceprezes firmy ds. handlu detalicznego, Deirdre O’Brien, powiedział dziennikarzom, że wiele uwagi poświęcono kluczowym przekonaniom Apple dotyczącym zrównoważonego rozwoju i integracji, i zauważył, że 100-osobowy zespół, który będzie na miejscu, będzie rozmawiał z 18 Hindusami. Języki.

Powiedziała, że ​​firma zatrudnia 2500 osób w kraju i pośrednio pomogła stworzyć 10 miejsc pracy poprzez swój ekosystem aplikacji.

Dwupiętrowy sklep zajmuje pierwszorzędną nieruchomość na rogu rozległego centrum handlowego, w którym znajdują się również takie marki jak Diesel, Michael Kors, Kate Spade i Swarovski.

Chociaż wiele funkcji w sklepie jest takich samych, jak w innych sklepach Apple Store na całym świecie, wydaje się, że firma zwróciła uwagę na obiekt „Indianise”, włączając lokalne wpływy, zaczynając od szeroko dyskutowanego „Kali BaileyMotyw na fasadzie jest zapożyczony z czarnych i żółtych taksówek na miejskich drogach.

READ  Po raz pierwszy od miesięcy ceny gazu spadają poniżej 4 USD za galon

O’Brien powiedział, że sklep ma sufit o wysokości 8 metrów, jeśli wlicza się piętro, i ma wykonane na zamówienie schody prowadzące na piętro o długości 14 metrów, z jednoczęściowymi szklanymi ścianami po obu stronach.

Powiedziała, że ​​na ściany wewnątrz sklepu firma kupiła specjalne kamienie z Radżastanu, a ściany sufitu zdobiło 4,5 bali drewna.

Sklep oferuje produkty, towary i usługi, takie jak narzędzia do naprawy dostępne dla klientów, powiedzieli dyrektorzy, dodając, że klienci będą mogli sprawdzić produkty, a także dowiedzieć się, jak z nich optymalnie korzystać.

Jak w każdym sklepie, znajdują się tam wysokie drewniane biurka, na których przechowywane są produkty, na których znajdują się również specjalnie zaprojektowane czujniki do otwierania kluczy.

Pierwszy sklep detaliczny Apple w kraju był przedmiotem wielu spekulacji od co najmniej 2019 r., kiedy indyjscy decydenci rozgrzali pomysł przyjęcia bezpośrednich inwestycji zagranicznych w sprzedaż detaliczną jednej marki. Zezwolenia na prowadzenie takich sklepów stały się nakazami lokalnego pozyskiwania końcowych wyrobów gotowych.

Wcześniej Cupertino, amerykański pionier technologiczny, podobno szukał miejsca w centrum Bombaju, zanim zawęził obecną lokalizację należącą do firmy kierowanej przez najbogatszego w Indiach Mukesha Ambaniego, który przez pewien czas był także dystrybutorem produktów Apple.

Firma wynajmuje powierzchnię w centrum handlowym Jio World Drive od 11 lat i skutecznie negocjowała, aby uniemożliwić 22 konkurencyjnym markom, w tym Amazon, Facebook, Google LG, Microsoft, Sony i innym, zajmowanie powierzchni lub reklamowanie się w pobliżu .

Po uruchomieniu sklepu w stolicy finansowej we wtorek, dwa dni później zostanie otwarty podobny sklep w Saket w New Delhi. Według doniesień firma będzie płacić 42 lakh Rs miesięcznie jako czynsz za sklep, a także będzie dzielić część przychodów z właścicielem powierzchni.

Sklep inspirowany jest ikoną Kali Bailey Taksówki regularnie jeździły po drogach miasta, a ich sąsiadami były luksusowe marki, takie jak Michael Kors, Kate Spade i Swarovski.

READ  Kontrakty terminowe Dow: Dlaczego akcje szybują w górę, gdy stopy Fed rosną w dużym stopniu; Co teraz robisz

Obecnie Apple ma 3-procentowy udział w wysoce konkurencyjnym indyjskim rynku smartfonów, na którym dominują chińskie i południowokoreańskie marki. Ostatnio firma zwiększyła swoją zależność od produkcji w Indiach, które są coraz częściej postrzegane jako alternatywa dla Chin od czasu zakłóceń w łańcuchu dostaw podczas pandemii Covid.

W zeszłym tygodniu firma ujawniła swój interfejs z powitaniem „Hello Mumbai”.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie była edytowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego).