18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dlaczego liga MLB organizuje swoje pierwsze mecze w sezonie zasadniczym w Korei Południowej?

Dlaczego liga MLB organizuje swoje pierwsze mecze w sezonie zasadniczym w Korei Południowej?

SEOUL — Obejrzyj scenę, która wybuchła w poniedziałkowe popołudnie i powrót do domu, który przechwytujący z San Diego Padres Ha-Seung Kim ugruntował dwoma home runami po powrocie do Gochuk Skydome, zrobił wrażenie. „Nie mógłbym napisać tego lepiej” – powiedział menadżer Padres Mike Shildt.

To samo dotyczy klubu zajmującego w tym tygodniu swój stadion w Seulu. Minęło 30 lat, odkąd Chan Ho Park zadebiutował w drużynie Los Angeles Dodgers, a drużyna jest w Korei Południowej z nowym podróżującym składem gwiazd, które tylko zwiększyły atrakcyjność serii w regionie. Wydając ponad 1 miliard dolarów na zakup gwiazd transkontynentalnych Shohei Ohtani i Yoshinobu Yamamoto, którzy urodzili się niedaleko Japonii, zespół ugruntował swoją pozycję czołowego klubu ligi po tej stronie Pacyfiku.

„Te dwie drużyny idealnie do siebie pasują” – powiedział Jeremiah Yolkutt, wiceprezes MLB ds. wydarzeń globalnych. Sportowiec Przed pierwszymi w historii meczami sezonu zasadniczego MLB w Korei Południowej.


Yoshinobu Yamamoto to jedna z głównych atrakcji serii Seoul. (Yomiuri Shimbun/Associated Press)

Otwarcie rozpoczyna się w środę o 19:00 w Korei lub o 6:00 czasu wschodniego w USA. Oto jak zakończyła się rozgrywka tutaj:

Co to oznacza dla zespołów?

Projekt, który rozpoczął się na dobre trzy do czterech lat temu, nie mógł pójść znacznie lepiej.

W przypadku Padres Kim powróci na to samo boisko, na którym występował w drużynie Kywom Champions Korea Baseball Organisation. Było to również okazją dla wolnego agenta Woo Suk Go do zmierzenia się w pokazowym meczu z tą samą drużyną LG Twins, która w zeszłym sezonie zakończyła się tytułem KBO.

Dla Dodgersów istnieje globalna arena rozpoczęcia jednego z najbardziej oczekiwanych sezonów w historii oraz szansa na dalsze wykorzystanie rynku, który, jak powiedział menedżer Dave Roberts, organizacja chce „pomalować na niebiesko”.

READ  Bliźniacy Umieścili Maxa Keplera i Miguela Sano na liście kontuzjowanych na 10 dni

Jak MLB poradziło sobie z Koreą?

Ponieważ Major League Baseball planuje kolejną partię międzynarodowych meczów po ratyfikacji najnowszego układu zbiorowego pracy, wyłonił się oczywisty rynek: Azja, gdzie liga po raz ostatni otworzyła sezon zasadniczy w 2019 r. serią Seattle Mariners-Oakland Athletics w Tokio.

Chociaż powrót do Japonii i jej ogromnego udziału w rynku miał sens – i wydaje się, że stanie się to ponownie w 2025 r. – Korea Południowa, zwłaszcza Seul, szybko wyłoniła się jako konkurent.

Miasto i Gocheok Skydome nawiązały wcześniej współpracę z ligą, aby zorganizować część inningów otwierających World Baseball Classic 2017, co stanowiło test sprawdzający, czy miasto i obiekt mają odpowiednią infrastrukturę do potencjalnych przyszłych rozgrywek. Po zakończeniu selekcji kontynuowano dodatkowe prace, obejmujące renowację kortów i zapewnienie wystarczającej przestrzeni w klubie i sali gimnastycznej, aby pomieścić pełne mecze.

„To tylko kwestia upewnienia się, że mamy wszystko, co jest potrzebne, aby Dodgers i Padres nie widzieli różnicy między grą tutaj a grą w Stanach” – powiedział Yolkut.

pogłębiać

Głębiej

Jak znawca KBO, Daniel Kim, pomógł zmienić koreański baseball w ogólnoświatową sensację związaną z pandemią

Jak odbierany jest koreański serial?

Według doniesień bilety na pierwsze mecze sezonu zasadniczego dużej ligi w Korei Południowej wyprzedały się w ciągu godziny. Debiut Ohtaniego w Dodgersach i powrót Kima na swój stadion były czymś, czego nie można było się oprzeć.

Liga ma jednak nadzieję, że ogólna żywotność i rozwój rynku będą widoczne przez cały tydzień, a Yolkut jako przykład poda występy każdej drużyny przeciwko Champions, Twins i Team Korea w ciągu ostatnich kilku dni.

Kiedy praworęczny mistrza Champions, Ariel Jorado, który przez trzy sezony grał w głównych drużynach Texas Rangers i New York Mets, dwukrotnie uderzył Ohtaniego podczas swojej wystawy, miał nadzieję, że harcerze będą mogli to obejrzeć. Kiedy trzeci bazowy Kiwooma, Song Moon-song, w swoim pierwszym występie w wyższej lidze trafił podwójną bramkę, opisał to jako „najlepszy dzień w moim życiu” – według tłumaczenia na żywo. Roberts pochwalił ocenę dokonaną przez skautów Dodgersa dotyczącą drugiego bazowego Korei Hae-Seung Kima, który już tej zimy może znaleźć się na radarze drużyn z najwyższej ligi.

READ  Philadelphia Eagles i New Orleans Saints wstrząsnęli pierwszą rundą NFL Draft 2022 z transakcją wielokrotnego wyboru

Mamy nadzieję, że wykorzystamy to jako potencjalną odskocznię, która nie tylko zwróci uwagę na mecze, ale także nawiąże kontakty z lokalnymi fanami, aby mogli nadal śledzić Major League Baseball, powiedział Yolkut.

„Potrzebujemy po prostu coraz większego apetytu na baseball na tym rynku, zarówno z perspektywy wydarzeń na żywo i naszej chęci bycia tutaj, ale także ze sprzedaży towarów, sprzedaży biznesowej i oglądania naszych meczów na różnych platformach” – powiedział Yolkut. „Możemy to zrobić w tym kraju. Rynek wciąż się rozwija. A co więcej, oni chcą być jego częścią, więc chcemy utrzymać te relacje blisko.”

Czy liga MLB będzie rozgrywać więcej meczów w Korei?

To będzie przypadek testowy. Jeśli jednak pierwsze kilka dni w Seulu będzie jakąś wskazówką, może to być rynek, na który liga powróci, poruszając się po międzynarodowych lokalizacjach.

„Jak widać po energii, którą już widzimy na rynku, podczas dotarcia na lotnisko, po tym, co widzimy w mieście i ludziach w hotelach, obserwując graczy wchodzących i wychodzących z hoteli, oni po prostu chcą więcej ” – powiedział Yolkut. „Dlatego zdecydowanie sądzę, że „Korea będzie w rywalizacji, gdy przyjrzymy się, jak będzie wyglądał plan gry na przyszłość”.

(Zdjęcie: Manny Machado i Ha Seung Kim z kolegami z drużyny LG Twins: Lee Jin-man/Associated Press)