28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Deion Sanders spodziewał się zatrudnić Roba Livingstona z NFL jako DC w Kolorado: źródło

Deion Sanders spodziewał się zatrudnić Roba Livingstona z NFL jako DC w Kolorado: źródło

Deion Sanders ma nowego koordynatora obrony w Kolorado.

Według źródła branżowego oczekuje się, że Rob Livingston, który przez ostatnie osiem sezonów pełnił funkcję drugiego trenera Cincinnati Bengals, przejmie obowiązki zapolowego Buffaloes.

Charles Kelly, który przybył do Kolorado z Alabamy przed zeszłym sezonem, opuścił Buffaloes w grudniu, aby zostać współkoordynatorem obrony w Auburn.

Livingston był skautem drużyny Bengals w latach 2012–2014, zanim przeszedł na etat i po raz pierwszy na boisku będzie trenerem w college'u. Trenował grę na boisku w Vanderbilt w 2011 roku i przez sezon w Furman, po zakończeniu kariery w William & Mary.

Sanders upierał się, że poza sezonem szuka trenera z lig NFL, który zastąpi Kelly'ego na stanowisku koordynatora obrony. Były trener NFL Pat Shurmur, który dołączył do sztabu jako analityk tuż przed sezonem 2023, w połowie sezonu awansował na ofensywnego liniowego. Sean Lewis, który go zastąpił, został po sezonie zatrudniony jako trener San Diego State. Po sezonie Sanders przeniósł Shurmura na pełnoetatowego koordynatora ofensywy.

W okresie pozasezonowym Buffaloes pozyskali także trzech kolejnych trenerów. Jason Phillips, wieloletni asystent Sandersa w college'u w Jackson State, który grał w NFL z Sandersem i spędził ostatnie dwa sezony w drużynie Hamilton Tiger-Cats w Canadian Football League, został zatrudniony jako trener odbierających. Analityk z Oklahomy, Phil Loadholt, został w grudniu zatrudniony jako trener linii ofensywnej, aby zastąpić Billa O'Boyle'a, obecnie pracującego w Northwestern. Sanders awansował także analityka Vincenta Dancy'ego na trenera końcówek defensywnych, zastępując Nicka Williamsa, który odszedł, aby objąć tę samą pracę w Syracuse.

Kolorado, które w tym roku przechodzi z Pac-12 do Big 12, rozpoczyna sezon u siebie przeciwko drużynie FCS, North Dakota State.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Sean M. Havey/Getty Images)